Де спирт, там корупція?

Де спирт, там корупція?

За словами Прем'єр-міністраДениса Шмигаля, ДП «Укрспирт» у попередні роки було синонімом багатомільярдної корупції.

За оцінками Фонду держмайна через тіньові схеми в спиртовій галузі бюджет щороку недоотримує 8-10 млрд грн. Тепер цьому покладено край. Минулого року Парламент ухвалив закон, яким демонополізував виробництво спирту, а цього тижня відбулася історична подія — приватизація першого спиртового заводу у Немирові. Фінальна ціна виявилася на 5 млн грн більше за стартову, а головне те, що актив придбав профільний інвестор. Це означає додаткові інвестиції у підприємство, а як наслідок — збільшення кількості робочих місць та надходжень до бюджету громади. Загалом, на першому етапі приватизації на аукціони будуть виставлені 30 спиртових заводів, які входять у склад державного підприємства «Укрспирт».

Коли Уряд у травні та червні вніс зміни до програми «5-7-9» ми говорили, що успіхом буде, якщо малий та середній бізнес візьме 10 млрд грн доступних кредитів до кінця 2020 року. Зараз лише жовтень, а наші підприємці вже отримали позик на 10,4 млрд грн за програмою «5-7-9». Майже 4,5 тисячі підприємств у галузі сільського господарства, торгівлі, технологій та промислового виробництва отримали можливість розвивати власну справу завдяки цій державній програмі. У проєкті держбюджету на наступний рік Уряд заклав безпрецедентну суму на підтримку програм доступних кредитів для МСБ — 12 млрд грн.

«Ми повертаємо землю людям». Саме так Президент назвав надзвичайно важливий указ, яким 2 млн га державної землі передаються у власність громад. Це ще один крок в напрямку справжньої земельної реформи та завершення реформи децентралізації. Політики 28 років розповідали казки про те, як не можна створювати ринок землі, а в цей час мільйони гектарів землі в Україні були незаконно виведені у приватну власність. Саме тому передача земель громадам, а також ринок землі — це надзвичайно важливий крок для того, аби Україна була в клубі цивілізованих та економічно розвинених країн.

У вересні інфляція у річному вимірі знизилась до 2,3%. Продукти харчування подешевшали на 0,7% у порівнянні з попереднім місяцем. Попри світову економічну кризу, Уряду вдалося знайти баланс між тим, щоб забезпечити продовольчу безпеку та не обмежувати експорт українського бізнесу.

Наш кор.

Фото з Урядового порталу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22%
Мене це не стосується. (10) - 12.2%