Архів. 22.10.20

Архів. 22.10.20 Про що повідомляла місцева преса. Або замовчувала...


100 років тому

Комітети бідноти

«Після переможного наступу Червоної армії селище Голоби (нині – Ковельський р-н) в липні 1920 р. було звільнене від окупантів. Тут утворився ревком на чолі з І. Р. Яцком, а в селах Голобської волості – комітети бідноти. Вони почали ділити поміщицьке і церковне майно та землю між селянами. Але в вересні-жовтні внаслідок нового наступу білополяків їх діяльність припинилася, тому створений ревком перейшов у підпілля».

(«Воля народу», 1925 р.).


90 років тому

«Реакційна»… церква

«В с. Чаруків Луцького повіту (нині – Луцького р-ну) активно діяли не лише осередок КПЗУ, але й комсомольський. Спільно вони протидіяли процесові «пацифікації», який насаджували пілсудчики. Церковники активно підтримували антинародну діяльність влади, тому комуністи та комсомольці посилили рух проти православної церкви. Вони розповсюджували брошури та листівки, де пояснювали селянам реакційну суть релігії та контрреволюційну діяльність служителів культу».

(«Скель-Роб», 1931 р.).


80 років тому

«Більшовик»

«У 1940 р. селяни с. Литовеж (нині – Володимир-Волинський р-н) створили перший у районі колгосп «Більшовик». Його організували сільські активісти І. Є. Романюк, П. Ю. Худинець, С. П. Дишкант. Згодом тут спорудили перші господарські будівлі і заклали фруктовий сад. Колгосп «Більшовик» досягнув значних успіхів і став відомим по всій області».

(«Селянська правда», 1946 р.).

На фото з архіву: активісти с. Литовеж, які створювали колгосп «Більшовик».


70 років тому

Воли і трудодні

«Кожне колективне господарство області повинне довести поголів’я великої рогатої худоби, овець і свиней до рівня, встановленого відповідно до земельної площі, яка є в користуванні. Особливу увагу при складанні планів на 1951 р. треба звернути на вирощування волів як особливо цінної тяглової сили… Крім цього, треба скласти та глибоко продумати виробничий план із тим, щоб кожен працездатний колгоспник за рік виробив не менше 250 трудоднів. Заходи повинні бути обговорені на загальних зборах артілі та апробовані на рівні відповідних райкомів КП(б)У і райвиконкомів Рад депутатів трудящих».

(«Радянська Волинь», 1950 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.9%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 40.6%
Мені байдуже. (10) - 31.3%