Дорога на Шацьк та відсутність «губернатора»

Дорога на Шацьк та відсутність «губернатора»


У межах робочої поїздки до Волинської області Президент України Володимир Зеленський ознайомився з перебігом ремонтних робіт на ділянці автодороги М-07 Київ ‒ Ковель ‒ Ягодин (на Люблін). А також устиг поспілкуватися в с. Вербка Ковельського р-ну з кількома місцевими мешканцями, коли узявся інспектувати відремонтовану школу.


Символічно, що на луцькому летовищі Гаранта Конституції, який прилетів на Волинь у супроводі керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та його заступника Кирила Тимошенка, зустрічали волинські високопосадовці в такій послідовності: перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко, голова облради Ірина Вахович і виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт. Були також представники силових структур, правоохоронних органів та армії. Народний депутат України від фракції «Слуга Народу», лучанин Валерій Стернійчук долучився до візиту згодом, а от наразі чинного голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка не було. 

Щодо Юрія Михайловича, то цей факт може означати одне з двох: або він захворів, або його звільняють із посади... Оскільки, як стало відомо з поінформованих джерел, Юрій Погуляйко ніби як уже  написав відповідну заяву…

Оскільки чи не вперше за багато років візит Глави держави відбувається без участі місцевих журналістів (сам факт – безпрецедентний, і його карантинними обмеженнями не поясниш!), то представникам окремих медіа довелося виступати в ролі «весільних запорожців», очікуючи Президента України та супроводжуючих осіб у точках можливого перебування. Зокрема, представники ІА «Волинські новини» та ІА «ВолиньPost» виявилися в с. Вербка на Ковельщині, де Володимир Зеленський «інспектував відремонтовану школу» силами ТзОВ «Житлобуд-2» на чолі з депутатом облради Леонідом Стефановичем.

«Місцеві принесли на місце зустрічі гарбуз, як символ відмови, а також плакат… Двом місцевим жителям вдалось коротко поспілкуватись з Президентом. Зокрема, йому розповіли про проблеми Інституту раку та відсутність дорожнього покриття до школи-довгобуду в селі Стобихівка Камінь-Каширського району», – зокрема, зазначають «Волинські новини»

Оскільки місцеві медіа не мають змоги висвітлювати це перебування, то залишається єдине джерело інформації – пресслужба Президента України, яку очолює Юлія Мендель.

«Оновлення траси здійснюється в межах Національної програми «Велике будівництво». Ця дорога є однією зі стратегічних для держави: на ній висока інтенсивність руху, траса веде до одного з найбільших в Україні пунктів пропуску на кордоні – «Ягодин», тому її називають «Варшавська траса». Автодорога збігається з транспортним коридором Балтійське море – Чорне море, а також є частиною міжнародної автомагістралі Е373.

Президенту розповіли, що протяжність М-07 у регіоні становить майже 160 км, а в напрямку Ковель – Ягодин – 60,4 км. З 2001 по 2019 рік було реконструйовано 30 км дороги. Цьогоріч на трасі проводяться будівельні роботи загальною вартістю 107,1 млн грн.

Як повідомив Володимиру Зеленському голова Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) Олександр Кубраков, на трасі М-07 у напрямку пункту пропуску «Ягодин» у цьому році відбулася реконструкція та розширення дорожнього полотна до першої категорії.

Найбільший обсяг робіт виконано ближче до кордону. У наступному році заплановане розширення та реконструкція пункту пропуску «Ягодин».

«У планах – щоб М-07, вся після Ковеля й до кордону, була першої категорії», – сказав очільник Укравтодору.

Розширення до першої категорії проводилося також на трасі Н-22 Київ – Рівне. Крім того, повністю завершений обхід міста Луцька.

Глава держави поцікавився станом решти доріг, які з’єднують Луцьк з іншими містами та областями, – які з них потребують відновлення.

Олександр Кубраков доповів, що половина автошляхів у Волинській області вже в нормальному стані. У межах «Великого будівництва» цьогоріч тут оновлюють не тільки міжнародні, національні та регіональні дороги, а й 67 км територіальних доріг. На 2021 рік залишилися територіальні автошляхи, зокрема дорога, що веде до Шацьких озер. Її також починають відновлювати в цьому році, а завершити планують у наступному.

«Давайте так, щоб до літа все зробити. Все-таки Шацькі озера – це один з найкращих українських туристичних «магнітів», – поставив завдання Президент.

Загалом, як розповіли Главі держави, у Волинській області в межах Національної програми «Велике будівництво» цьогоріч планується відремонтувати 156 км доріг, на близько 100 км вже зроблено верхній шар», – сказано в офіційному повідомленні.

Щодо інших обставин, то всюдисущі репортери «Волинських новин» повідомили й таке:

«Після відвідин школи села Вербка Президент разом із супроводом заїхав на обід в один із закладів у м. Ковелі – ресторан MiraMar. Територія біля закладу оточена охороною, поруч припарковані автомобілі кортежу. На парковку ресторану нікого не пропускають, кажуть що заклад – на спецобслуговуванні».

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби Глави держави: під час зустрічі Володимира Зеленського на луцькому військовому аеродромі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.9%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 40.6%
Мені байдуже. (10) - 31.3%