Архів. 11.11.2020 р.

Архів. 11.11.2020 р.


Про що повідомляли волинські газети. Або не могли сповістити...


100 років тому

Все в панів

«Починаючи з 1920 р. с. Цумань належала до Сильненської ґміни Луцького повіту. В селі на той час налічувалося 204 житлові будинки і 1141 житель. Найкращі земельні угіддя, луки, пасовища і ліси належали сім’ї олицького князя Януша Радзивілла, куркулям і польським осадникам. Князівська родина мала в Цумані понад 1000 га орної землі і 26 тис. га лісу. Більшість селян залишалися малоземельними, на їх усіх припадало лише 600 га, здебільшого, неурожайної землі».

(«Советская Украина», 1939 р.).


90 років тому

Гніт СССР

«Українське громадянство не може дивитися байдужими очима на те, що діється в Великій Україні, яка силою подій входить до складу СССР. Не може тому, що національна ідея тільки тоді осягне свойого вирішення, коли над Дніпром постане Незалежна Українська держава».

(«Українська нива», 1930 р.).


80 років тому

Кіт на двох посадах

«На початку 1940 р. відбулися вибори до сільської Ради в с. Любитів (нині – Ковельський р-н), головою якої обрано О. Т. Кота, секретарем – М. Г. Комісарука. Бідняки села отримали землю. З. Рибчук, а з ним ще 17 господарів, першими вступили в колгосп, який назвали ім’ям В. І. Лєніна. На весну 1940 р. він мав 250 га орної землі, 60 коней, 25 корів. Головою артілі обрано О. Т. Кота».

(«Історія міст і сіл УРСР. Волинська область, 1970 р.).

На фото з архіву: селянин у с. Любитів.


70 років тому

Нестача і розкрадання

«Голова бюджетної комісії Обласної Ради депутатів трудящих Юхим Лазебник повідомив, що часто в торгівельних точках не вистачає товарів першої необхідності, тоді як вони є у великій кількості на торгівельних базах. Це свідчить про невиконання наказу Міністра фінансів СССР від 23 квітня 1948 р. «Про проникнення приватників у кооперацію та підприємства місцевої промисловості».  На сесії також пролунало чимало фактів зловживань, що мають місце у сфері державного розподілу й управління. Це – нецільове використання коштів, звідси – необхідність покращення ревізорського контролю в установах та відомствах, «оскільки є немало випадків, коли кошти витрачаються не за призначенням».

(«Радянська Волинь», 1950 р.).


60 років тому

Всі на ферму!

«Нововолинська партійна організація за короткий термін створила на фермах групи комуністів. Тільки в перші роки семирічки колгосп «Радянська Україна» отримав на ферму 20 трудівників-комуністів».

(«Радянська Волинь», 1960 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 25%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 35.7%
Мені байдуже. (9) - 32.1%