Новий мер Луцька та поближніх сіл – Ігор Поліщук

Новий мер Луцька та поближніх сіл – Ігор Поліщук


15 листопада 2020 р. відбувся другий тур виборів голови Луцької міської територіальної громади, де виграв радник Луцького міського голови, депутат міськради та представник партії «За майбутнє» Ігор Поліщук.


До вирішального етапу змагань обидва кандидати підійшли в різних «вагових категоріях». Як поінформувала ще 29 жовтня ц. р. голова Луцької міської ТВК Марія Парфенюк, 25 жовтня загалом проголосувало 58 тис. 301 осіб, а 1 тис. 517 бюлетенів – недійсні.

Найбільшу перевагу здобув тоді саме Ігор Поліщук – 18 тис. 934 бюлетені «за» (32,47%). Оскільки для великих ОТГ за один тур виграє лише той кандидат, який здобуває понад 50% підтримки, то треба було проводити ще один етап волевиявлення. ЦВК призначила його на 15 листопада 2020 р., хоча саме в цей час у країні було запроваджено жорсткі обмеження, пов'язані з «карантином вихідного дня»…

 А от за друге місце в другому турі розгорнулася справжня боротьба між самовисуванцем, колишнім мером м. Луцька Богданом Шибою та представником партії «Європейська Солідарність», ексзаступником Луцького міського голови Юрієм Моклицею. Богдан Павлович набрав на кілька сотень голосів більше (7 тис. 662 проти 7 тис. 429) та з 13,14% підтримки став опонентом Ігоря Ігоровича.

Визначальною могла стати підтримка не лише тих, хто в першому турі підтримував Ігоря Поліщука і Богдана Шибу, але й симпатиків інших кандидатів. Так от: Юрій Моклиця («Європейська Солідарність») чітко став на бік Богдана Шиби та разом із однопартійцями за нього агітував. А от інші ключові кандидати у першому турі (Роман Бондарук – «Слуга народу», Ірина Чебелюк – «Батьківщина», Алла Надточій – «Свідомі», Микола Федік – «Свобода») публічно не підтримали жодного з претендентів.

До честі обох кандидатів – Ігоря Поліщука та Богдана Шиби, а також інших учасників виборчого процесу, значних порушень під час волевиявлення лучан та мешканців сіл новоствореної ОТГ 15 листопада 2020 р.  зафіксовано не було.

Утім, і на Волині спрацювала загальноукраїнська тенденція: громадяни з правом голосу дуже мляво взяли участь у волевиявленні. У Луцькій міській ОТГ, за попередніми підрахунками, лише 25,95% виборців громади прийшли на дільниці та проголосували. За оперативною інформацією Луцької міської ТВК, яку повідомили представникам Громадянської мережі ОПОРА, віддати свої голоси станом на 20:00 15 листопада 2020 р. на дільниці прийшло 44 тис. 609 осіб.

Доки ТВК не оголосила остаточних офіційних результатів волевиявлення, також попередньо можна стверджувати щодо рівня підтримки обох кандидатів. Наразі цифри свідчать про явну перемогу Ігоря Поліщука, який здобув підтримку 23 тис. 989 виборців, що становить 54,53%. За Богдана Шибу проголосували 18 тис. 883 громадян (42,92%). 2,55% бюлетенів були визнані недійсними (1 тис. 121 шт.).
У загальній кількості не враховані дані з дільниці №71092, де зафіксували… крадіжку бюлетенів, а також із дільниці №71097, де трапився збій із підрахунком бюлетенів. Проте на остаточний розподіл голосів та визначення переможця вони не впливають.

Цікаво, що були й дільниці, де виборці розділили свої симпатії між кандидатами навпіл. Наприклад, у с. Милуші Луцького р-ну, де 85 бюлетенів було подано і за Ігоря Поліщука, і за Богдана Шибу, а 5 бланків комісія визнала недійсними.

Щодо інших великих сіл колишньої Княгининівської ОТГ, то на виборах голови Луцької міської територіальної громади і в с. Зміїнець (тут свого часу проживав покійний Луцький міський голова Микола Романюк) і в с. Княгининок (звідки опальна головиха Олена Твердохліб, яка була в команді Богдана Павловича), тут перевагу здобув самовисуванець.

Також Богдана Шибу підтримало більшість лучан, які взяли участь у виборах у центральних мікрорайонах обласного центру, що повинне на майбутнє стати для переможця певним дороговказом у напрацюванні пріоритетів: не лише села і не лише околиці потребують благоустрою території та вирішення першочергових проблем.

З перемогою ще до оголошення результатів волевиявлення Ігоря Поліщука вже встигло привітати чимало людей. Але особливо цікавим є допис у соцмережах від новообраного очільника Берестечківської ОТГ колись Горохівського, а тепер Луцького р-ну Ігоря Грудзевича:

«Найстаріший мер найменшого волинського міста вітає з перемогою наймолодшого мера найбільшого міста!».

Світлана КОМА.

На фото Сергія РИЖКОВА: ніч проти 16 листопада, дільничні комісії здають у тервиборчком бюлетені та протоколи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 25%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 35.7%
Мені байдуже. (9) - 32.1%