Поблизу Луцька очистили біоставок

Поблизу Луцька очистили біоставок

Вперше за 50 років під Луцьком очистили біоставок. Викачали майже 20 тисяч метрів кубічних мулу. Витратили майже мільйон гривень.

Про це розповів Суспільному головний інженер "Луцькводоканалу" Сергій Строк.

Очисні споруди приймають стоки з усього Луцька і 15-ти навколишніх сіл, - розповів Сергій Строк. Замінений шибр - запірна установка, що регулює рівень води. Площа очищеного ставка - орієнтовно 3 гектари.

Очищення біоставка, в якому відстоюється вода перед злиттям у річку Стир, коштувало майже мільйон гривень, - каже головний інженер Сергій Строк.

Нині вода, що після очищення зливається у Стир, має меншу концентрацію фосфатів, амонійного азоту, заліза, інших забруднювальних речовин, аніж це було до очищення біоставків, - каже заступниця начальника лабораторії Інна Денисюк. Розповідає: "Було майже на гранично допустимих нормах, до 80 міліграмів на дециметр кубічний, то зараз є від 50 до 50 в межах. Фосфати були до 6-ти, зараз йде від 4-ох, до 5-ти".

Обладнання очисних споруд зношене і щоб модернізувати усе, ще потрібно майже півтора мільярда гривень, - каже Сергій Строк.

Анна АРТЮХ.
Фото із сайту Суспільне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%