Без сенсацій: обрано заступників голови облради

Без сенсацій: обрано заступників голови облради


25 листопада на першому сесійному засіданні новообраної облради більшість визначилася і з головою, і з заступниками Григорія Недопада. Але якщо за Григорія Вікторовича одностайно проголосували фактично всі депутати, то в двох наступних етапах таємного волевиявлення все відбулося не так…


На правах керівника найвищого органу представницької влади Волині Григорій Недопад, який представляє найбільшу фракції від партії «За майбутнє», запропонував колегам спочатку таємно проголосувати за свого першого заступника. Ним прогнозовано став представник «Свободи» Юрій Поліщук, який і в раді попереднього скликання займав цю посаду. А потім уже голосували за заступника Григорія Пустовіта (фракція «Батьківщини»), який до цього був секретарем Луцької міськради та виконувачем повноваження Луцького міського голови, а ще раніше – головою облдержадміністрації в буремний постмайданний період.

І знову депутати по одному заходили в синьо-жовту кабінку для голосування. А потім опускали заповнені бюлетені в прозору скриньку.

Зрештою, голова лічильної комісії Володимир Бондар («За майбутнє») оголосив підсумок: 49 із 51 – за.

Таким чином, і Григорія Пустовіта обрано заступником голови облради.

Щоправда, лідерка фракції «Європейська Солідарність» Юлія Вусенко у виступі закликала Григорія Недопада дотримуватися регламенту та заздалегідь озвучувати проєкти рішень порядку денного, на що Григорій Вікторович зауважив, що наступної сесії буде затверджений новий регламент роботи.

Відтак, нові керівні органи Волинської облради, обраної 25 жовтня 2020 р., сформовані 25 листопада цього ж року.  А попередня очільниця органу самоврядування області Ірина Вахович, яка нещодавно виграла вибори на посаду ректора ЛНТУ, не стала очікувати завершення цієї сесії і разом із народною депутаткою України від Маневицького округу №23 Іриною Констанкевич ще довго щось обговорювала на вулиці, а потім обидві поїхали в невідкладних справах. Це логічно, адже Ірина Мирославівна добровільно відмовилася від повноважень депутатки облради. А Ірина Михайлівна перебуває у списку на місці, котре наразі не дозволяє їх набути.

Щодо голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, то він під час обрання заступників голови облради в залі присутнім не був і його місце в президії виявилося вакантним.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: новобрані керівники облради (зліва направо) – перший заступник Юрій Поліщук, голова Григорій Недопад, заступник Григорій Пустовіт.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%