Хочу в Ухо!

Хочу в Ухо!


На Ковельщині організували свій маленький «Артек».

Якби ви  стали пташкою і піднялися в небо, то неподалік Ковеля знайшли би… вухо з води. Ні, це не фокус чи якась аномалія. Просто дарунок природи: дивної форми озеро Ухо. Саме біля нього ось уже 11-й рік зустрічає дітей з усього району табір «Оберіг».

Його господиня Ірина Шворак розповідає, що заклад із самого початку створювали не лише для відпочинку, а й для оздоровлення. Бо чи не найкраще зміцнюють імунітет свіже повітря, озерне купання та ігри з ранку до смерканку.

– Сумувати в таборі дійсно ніколи, – підтверджує Ірина Юріївна. – Оскільки багато дітей відвідують наш заклад кожного літа, то щороку оновлюємо програму відпочинку. Учні в захваті від, скажімо, Дня Нептуна чи Дня індіанця. Обласний центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх» теж часто організовує в нас змагання, розігрує призи. Та й матеріальна база табору дозволяє зробити дозвілля різнобічним: футбольний і два волейбольні майданчики, бігові доріжки, турніки, навіть тенісний корт. Щодня, коли гарна погода, – купання в озері Ухо (щоправда, тут потрібна максимальна пильність, і для контролю за дітьми залучаємо абсолютно весь персонал табору). При всьому цьому даємо можливість для «спокійного» відпочинку: шахи, шашки, малювання. Щоліта в табір приїздить мобільна бібліотека, в асортименті якої – література, модні журнали, газети для підлітків.

Позаяк цілоденне перебування на свіжому повітрі  «наганяє» апетит, за калорійні порції в «Оберезі» теж подбали. Як проживання, так і харчування в закладі – безплатні. Щоправда, під час набору відпочивальників перевага надаємо дітям із особливою долею: сиротам, малозабезпеченим, із багатодітних родин, чорнобильцям. А ще – учням, «якими гордиться школа». Єдина вимога до охочих відпочити – офіційне працевлаштування одного з батьків. Адже табір частково фінансується обласним Фондом соціального страхування.


– 43 гривні щодоби на кожну дитину – це та сума, яка дозволяє забезпечити 5-разове харчування для наших гостей. Порцій вистачає навіть найстаршим відвідувачам – 15-річним дівчатам і хлопцям. А чимало з них навіть після отримання шкільного атестата приїздять до табору. Тільки тоді вже – в ролі вожатих-вихователів, – каже директорка.

Ірина Шворак розповідає про гостей із Любитова й Волошків, які торік приїздили на 10-ліття «Оберега». Так-от, вони, хоча й були студентами, в таборі перетворилися на… ветеранів. Бо відпочивали в закладі у першу зміну першого року його роботи.

– Ведучі ділилися думками про події 10-річної давнини, і знаєте, що найприємніше? Що від тих часів – лише яскраві та веселі спогади, – мовить Ірина Шворак.

Хоча й сама жінка, яка в таборі працює від моменту його відкриття, бачить: він щороку змінюється. Причому – у кращий бік.


– Оскільки заклад наш приймає дітей лише з Ковельщини, а відтак фінансується переважно з місцевого бюджету, то коштами не розкошуємо. Зате маємо велике бажання працювати. Над оновленням їдальні, адмінкорпусу, восьми житлових будиночків і надвірної території «Оберега» (загалом це чотири гектари) трудяться працівники з усіх абсолютно шкіл району. Персонал табору (педагоги, лікарі, кухарі) – теж уже згуртований колектив, котрий більше нагадує велику родину. І таку ось майже сімейну ауру діти вловлюють одразу, – переконалася директор. – Щороку маємо хороші приклади того, як раніше замкнута, не впевнена в собі дитина в таборі розкривається, беручи участь у різних конкурсах, демонструє хист, який раніше не побачили педагоги.

А можливостей розкритися (як у фізичному, так і творчому плані) – більш ніж достатньо. Багато хто завдяки озеру Ухо врешті навчиться плавати або тренується тоді, коли міські басейні зачинено. В «Оберезі» навіть допомагають обрати професію, у чому сприяють тести-тренінги, що їх приїздять проводити спеціалісти із центру зайнятості. Був випадок. 8-класниця з голобської школи підійшла і каже: весь останній рік голову ламала над майбутньою спеціальністю, а завдяки тестуванню врешті визначилася з напрямком роботи. 

– Але справжній фурор в «Оберезі» – від конкурсів краси «Перлина табору» і «Містер табору». Завжди цікаво подивитися на політ дитячої  фантазії, коли учасники змагань мають дефілювати в нарядах, виготовлених із підручних засобів: пластикових пляшок, квітів, гілок та листя, шишок, навіть туалетного паперу! – зізнається Ірина Юріївна. – Та основне, що діти отримують, – упевненість у собі. Багато хто, ставши у таборі членом великої родини, долає боязнь виходити на сцену, виступати перед великим колективом. Чимало наших вихованців, які у школі вважалися «сірими мишками», в «Оберезі» здобували авторитет і популярність.


Та й без амурних справ не обходиться, усміхається Ірина Шворак. Особливо серед 15- й 16-літніх, які розуміють: наступного літа їм уже за випускними екзаменами і вступною кампанією буде не до відпочинку.

– Завершення кожної табірної зміни (а їх упродовж сезону маємо чотири) – це неодмінно сльози, обійми, поцілунки, обіцянка приїхати ще й наступного літа, – розповідає директор. – Зараз, коли є мобілки та соціальні мережі, багато дітей продовжують спілкуватися, підтримувати дружні стосунки. Чимало з них іще весною домовляються, на яку зміну приїхати до «Оберега», аби знову отримати заряд позитиву на весь навчальний рік.

Утім не лише діти, а й дорослі встигли оцінити якість відпочинку в позаміському закладі. Про це розповідають численні грамоти, подяки, дарунки.

– За весь період існування наш табір оздоровив майже три тисячі дітей. Ми неодноразово здобували перемогу на різних конкурсах. Серед останніх – «Волинське літо-2013», де з 13-ти аналогічних закладів відпочинку «Оберіг» став срібним призером. Тому, – підсумовує Ірина Шворак, – постараємося, аби нинішнє літо завершилося ще успішніше за минуле.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 5.6%
Банкет під час чуми (12) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 5.6%
Підстава для негайного звільнення чиновників (3) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%