Безплатний проїзд – реальність!

Безплатний проїзд – реальність!


Доки на Волині мізкують, як покращити роботу громадського транспорту хоча б у найбільших містах, а автобусне сполучення з багатьма віддаленими селами взагалі не витримує ніякої критики, в сусідньому Люблінському воєводстві РП в одному з міст учні та пенсіонери їздять безплатно, а в іншому з 1 квітня 2021 р. цим правом скористаються усі мешканці.


Колеги з люблінської газети «Dziennik Wschodnі» інформують:

«2,60 злотих (майже 20 грн) – стільки коштує поїздка на автобусі вулицями Холма. Але з 1 вересня 2021 р. кожен житель буде їздити безкоштовно.

– Ми можемо собі це дозволити, – заявляє Якуб Банашек, мер міста.

Отже, Холм – перше місто в воєводстві, де запроваджено безкоштовний громадський транспорт для всіх».

Якуб Банашек пообіцяв безкоштовний громадський транспорт ще під час виборчої кампанії. «Безкоштовний проїзд полегшить бюджет домогосподарств мешканців Холму», – написав він в обгрунтування проекту резолюції, прийнятого в середу радниками. Завдяки змінам у місті також буде чистіше повітря, і автобуси почнуть курсувати вчасно, адже водії не будуть продавати квитки на автобуси. Президент міста (український аналог – міський голова, – ред.) також обіцяє, що на міських вулицях буде безпечніше, а проблема відсутності місць для паркування зникне.

Наступного року місто має заплатити 7,4 млн злотих (майже 56 млн грн) зі свого бюджету транспортній компанії CLA як компенсацію за транспорт. Цього буде достатньо на 8 місяців із квитками та чотири без квитків, оскільки з 1 вересня вони перестануть застосовуватись до автобусів.

Цього вистачить?

«Цього року з бюджету міста до каси компанії надійде 6,5 мільйонів злотих, а CLA наразі заробила лише мільйон на продажу квитків. Це означає, що місто буде платити трохи більше за функціонування громадського транспорту, ніж зараз.

Холм стане першим містом у регіоні, де запровадять безкоштовний громадський транспорт для всіх. У м. Любліні ним користуються лише учні початкових класів та люди старше 65 років», – пише «Dziennik Wschodnі».

Варто зазначити, що не лише на Волині, але й у жодному іншому місті України подібних преференцій для пасажирів громадського транспорту не передбачено. Власне, ніхто з новообраних міських голів цього навіть не обіцяв…

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Dziennik Wschodnі»: автобус у м. Холмі та Президент міста Якуб Банашек.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%