Цілителька лілія біла

Цілителька лілія біла

Здавна відомі цілющі властивості білої лілії. Вона допоможе загоїти рани, опіки, синці та забої, заспокоїть зубний біль, допоможе здолати серцеві недуги.

Під час цвітіння білої лілії збирають її пелюстки, аби приготувати цілющу настоянку, яка, до того ж, добре очищує шкіру. Ними до половини наповнюють посудину із темного скла та заливають винним спиртом так, щоб він покривав пелюстки на 2 см. Потім щільно закриваємо банку і ставимо у темне прохолодне місце на 6 тижнів. Готову настоянку розводимо на дві третини холодною кип’яченою водою і протираємо обличчя, не забуваючи щоразу збовтувати перед вживанням.

Але іноді лілія хворіє сама. Найбільша «напасть» для цієї квітки у нашому регіоні – сіра гниль та цвіль. Вони –  причина появи коричневих плям на листках і  бутонах. Це – через надмірну кількість опадів чи води. Щоб зберегти лілію від сірої гнилі, до настання дощів заздалегідь почніть обприскувати посадки  препаратом що містить мідь відповідно до інструкції. Уражене гниллю листя потрібно видалити.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%