Член із флягою

Член із флягою


У сусідньому м. Рівному на члена міськвиконкому Мирослава Чернія заявили у поліцію через фото із флягою з написом «СССР», яке він виставив у соцмережі. Посаду він отримав за квотою партії «Слуги народу» і працював разом із уродженцем с. Липне Ківерцівського р-ну Олександра Третяка, який від імені партії «Європейська Солідарність» виграв вибори міського голови в другому турі.


Як зазначає «Суспільне», зранку 9-го січня рівненська нардепка від «Голосу» Соломія Бобровська та представник «Правого сектору» Олександр Подвишенний на своїх сторінках повідомили, що ходили у міськвідділ поліції, адже вбачають у діях члена виконкому Мирослава Чернія кримінальне правопорушення через фото із флягою.

Ось як ситуацію описала нардепка Соломія Бобровська:

«Що має бути в голові у члена рівненського міського виконкому, що хизується атрибутикою СССР? Як мінімум щось, що дозволяє ігнорувати Голодомор, русифікацію, репресії, розстріляне покоління та окупацію.

І це не якийсь представник ОПЗЖ зі східних областей – це Мирослав Черній, делегований за квотою «Слуги народу». Тепер з Мирославом має поспілкуватись поліція через порушення 436-1 статті Кримінального Кодексу.

Кримінального кодексу, яку наводить депутатка, має таке трактування:

«Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СССР, УРСР, інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Таке правопорушення карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Мирослав Черній відреагував на публічний осуд та зробив допис як на своїй сторінці, так і в коментарях під дописами, де його позначали.

Його пояснення «Суспільне» подало без скорочень:

«Друзі, усім привіт! В горах трішки довго Інтернет грузить, дякую пані Соломії, що зауважила, що не варто викидати фото з радянською символікою у мережу, буду знати на майбутнє, що без передісторії цього краще не робити.

А по факту, вчора на горі знайшов флягу, викинув її у смітник (про це якби відео не знімав, хоча спочатку хотів, але потім подумав що не гарно буде напевне таке знімати), а фото видалив за декілька хв. після зауваження товариша у мережі, але інтернет штука така, то він є то його нема і історія, ще трішки побула в ефірі.

А після цього бачу вже дуже великий скандал розгорівся, вже всіх приплели, і виконком і партію і родичів і фото з ліцею.

Дуже дивно, якщо чесно, тим більше я народився в Незалежній Україні і ніколи не був фанатом «совєтів»,  а навпаки, всі хто мене знає, це можуть підтвердити. Ніякої логіки бути його фанатом,  а тим більше пропагувати, ну зовсім не має. Вибачайте, якщо когось образив», – пише Мирослав Черній.

У коментарях спитали й нового мера Рівного Олександра Третяка від «Європейської Солідарності», уродженця Волині, що він думає, адже саме міський голова ввів у склад виконкому цю кандидатуру. Очільник міста, який веде доволі активну діяльність у соцмережах, відреагував так:

«Буде рішення розглянути інцидент на виконкомі, нагадати всім членам про те, що вони є публічними особами і повинні контролювати свою публічність, тим більше в ситуаціях, які можуть дискредитувати орган місцевого самоврядування, тягнути адміністративну чи кримінальну відповідальність. Після висновку та рішення поліції, (суду, якщо це матиме місце) будемо приймати подальші рішення».

Вся ця історія засвідчує, що так званий «квотний принцип» формування місцевої влади, коли на чолі структурних підрозділів або членами виконавчого комітету стають особи не за професійними ознаками, а через лояльність до місцевих божків тих чи інших партій, це шлях у нікуди. В цьому випадку, до фляги із СССР.

Світлана КОМА.

На фото «Суспільного»: скандальна фляга та член виконкому Мирослав Черній.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%