Знешкодження «Гітлера»

Знешкодження «Гітлера»

Неонацистське угрупування захоплювалося австралійським терористом та створювало в Україні мережу терористів. СБУ викрила ватажка з «поганялом» «Гітлер» та його поплічників, а от чи встигли вони сформувати боївку на Волині, встановить слідство.


Служба безпеки України припинила у м. Києві діяльність неонацистської терористичної групи, послідовників австралійського терориста Брентона Тарранта.

«У ході досудового розслідування встановлено, що лідером угруповання є зловмисник на прізвисько «Гітлер». Він через електронні засоби зв’язку та месенджери організував конспіративну мережу з масового розповсюдження матеріалів, зокрема «маніфесту» Брентона Тарранта із закликами та інструкціями щодо вчинення терактів на расовому і релігійному ґрунті», – зазначила пресслужба СБУ.

«Маніфест» також був спеціально перекладений українською і російською мовами та поширювався у вигляді друкованого видання, що неодноразово викликало гострокритичні відгуки від зовнішньополітичних відомств Австралії та Нової Зеландії.

«За результатами проведення комплексу слідчих дій, у тому числі відповідних експертиз та обшуків, правоохоронці отримали докази причетності «Гітлера» до злочинної діяльності. Також вилучено друковані видання «маніфесту», засоби зв’язку та оргтехніку, із використанням якої поширювали терористичні матеріали, а також неонацистську символіку. 

Наразі лідеру угруповання повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 27 (види співучасників) та ч. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу», – повідомляється.

Хто саме ховається за «поганялом» «Гітлер», невідомо.

Раніше СБУ встановлено, що активну участь у діяльності цієї групи брали декілька осіб з неонацистського середовища, одним з ватажків яких був громадянин РФ, затриманий влітку 2020 р. СБУ у м. Києві. Іноземцю оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 258-2, ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Служба безпеки України нагадала, що у березні 2019 р. ідеолог неонацистів Брентон Таррант вбив 51 та поранив 40 мусульман у мечетях м. Крайчестер у Новій Зеландії. Терорист здійснював он-лайн трансляцію розстрілу мирних вірян, а перед цим поширив у мережі Інтернет так званий маніфест «Велика заміна». У ньому Брентон Таррант закликав до скоєння терактів стосовно представників інших рас та релігій. 

Чи встиг «Гітлер» створити боївку на Волині, встановить розслідування. Знешкодження групи запідозрених у тероризмі в Україні відбулося вранці 6 січня, буквально за кілька годин, як у м. Вашингтоні у США юрби екстремістів атакували будівлю Капітолію, де відбулося засідання обох палат Конгресу за участі Віце-Президента Майка Пенса.

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби СБУ: терористична література, вилучена в «Гітлера».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%