Архів. 13.01.2021 р.

Архів. 13.01.2021 р.


Про що повідомляли старі газети... Або мусили замовчувати.


100 років тому

Гріх мовчати…

«Аж набридло вже писати про тих дурисвітів, які за жидівські гроші дурманять наш народ і під назвою «Українського Комітета» хочуть мужицькими голосами провести на послів жидівських капіталістів та німецьких фабрикантів. Мусимо писати. Гріх було б мовчати, коли пару перевертнів пробують продати український народ на Волині».

(«Народна Рада», 1921 р.).


90 років тому

«Голос  з поза крат»

«Після звірячого вбивства польськими поліцаями члена КПЗУ Степана Бойка в Луцькій тюрмі, яке сталося 19 листопада 1930 р., комуністи не припинили боротьбу проти панського буржуазного режиму. Зокрема, у 1931 р. вони налагодили щомісячний випуск рукописної підпільної газети «Голос з поза крат», в якій політв’язні розвінчували антинародну суть польських пілсудчиків».

(«Радянська Україна», 1941 р.).

На фото з архіву: один із примірників газети «Голос з поза крат».


80 років тому

«Голос рідної Москви»

«На початку 1941 р. в області працювало 89 гуртків художньої самодіяльності, в яких брало участь 15 тис. 141 чол. В побут трудящих Волині входили газети, журнали, радіо. У м. Луцьку, Ковелі і Володимирі-Волинському запрацювали потужні радіовузли. Голос рідної Москви залунав у найвіддаленіших селах».

(«Нариси історії Волинської обласної партійної організації», 1981 р.).


70 років тому

Розбазарюють… землі

«Перший секретар обкому партії Іван Профатілов підсумував підсумки минулого сільгоспроку, окресливши не тільки здобутки в колгоспному будівництві, але й кричущі недоліки. Наприклад, голова артілі імені 30-річчя Радянської армії Горохівського р-ну роздав 11 га землі для індивідуальних городів не лише колгоспникам, але навіть стороннім громадянам. А Виконком Рожищенської ради депутатів трудящих виділив для себе 4,5 га, райкомові КП(б)У – 4,5 га, прокуратурі – 3 га, а всього – 41 га».

(«Радянська Волинь», 1951 р.).


60 років тому

Труять трудящих!

«Виконком обласної Ради депутатів трудящих отримав матеріали перевірки якості продуктів харчування, що продавалися трудящим. Держінспекція з якості товарів забракувала весь перевірений сир у тресті «Маслосирпром», на Ковельському маслосирзаводі – кефір та морозиво, а також третину продукції Іваничівського цукрозаводу».

(«Радянська Волинь», 1961 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%