Срібна Леся

Срібна Леся


21 січня 2021 р. Національний банк України випустить срібну банкноту до дня народження української письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської й культурної діячки Лесі Українки. Кількість раритетних банкнот обмежена – лише 300 штук!


Як деталізували колеги з «Радіо Свобода», нова банкнота відтворює дизайн оновленої банкноти номіналом 200 грн зразка 2019 р. Вона виготовлена Банкнотно-монетним двором Національного банку зі срібла 999,9 проби. На лицьовому боці банкноти зображений портрет Лесі Українки, на зворотному – в’їзна вежа Замку Любарта.

«Маса банкноти в чистоті – не менш ніж 124,4 грама. Тираж становитиме 300 штук. Банкноти продаватимуть під час електронних аукціонів на Універсальній товарній біржі «Контрактовий дім УМВБ». Дати аукціонів повідомлять окремо. Нереалізовані на аукціонах банкноти можна буде придбати через інші канали реалізації нумізматичної продукції НБУ», – повідомляється.

Срібну банкноту випускають із нагоди 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки (Лариси Косач) – 25 лютого 1871 р. у м. Новоград-Волинський нинішньої Житомирської обл. Утім, тривалий період життя Леся Українка та родина Косачів мешкали і в маєтку в с. Колодяжне на Ковельщині, і в м. Луцьку.

Слід зазначити, що величезний обсяг організаційної роботи щодо гідного відзначення 150-річчя від дня народження нашої славетної землячки провела народна депутатка від маневицького округу №23 Ірина Констанкевич, яка торік навіть організувала візит великої групи народних депутатів із профільного комітету та урядовців на Волинь, щоб привернути додаткову увагу до необхідності гідного пошанування Лесі Українки.

Наш кор.

На фото пресслужби НБУ: такий вигляд матиме срібна 200-гривнева купюра на честь ювілею Лесі Українки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%