Райдержадміністрації: 16 ділять на 4…

Райдержадміністрації: 16 ділять на 4…


Хоча вибори депутатів новостворених 4 укрупнених районних рад на Волині відбулися 25 жовтня, а керівний склад цих органів місцевого самоврядування почав працювати ще до Нового року, центральні органи влади зволікають із переформатуванням райдержадміністрацій. На Волині процес має завершитися в березні, контролює – заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа.


Лише 18 січня ц. р. на сайті Глави держави опублікували документ такого змісту:
«Розпорядження Президента України №6/2021-рп «Про деякі питання, пов'язані з реорганізацією районних державних адміністрацій»:

«Відповідно до частини четвертої статті 118 Конституції України, у зв'язку з проведенням реорганізації районних державних адміністрацій:

1. Головам обласних державних адміністрацій в установленому порядку повідомити голів районних державних адміністрацій, що припиняються, про наступне звільнення з посади на підставі пункту 6 частини другої статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

2. Це Розпорядження набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Володимир Зеленський».

Однак голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко підписав відповідні розпорядження ще 15 січня. Їхні номери – від №4 до №7. Серія документів у преамбулі стандартна:

«Відповідно до статей 6, 7-1, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України  щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. №1635-р «Про           реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій», Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. №1321, з метою здійснення заходів щодо реорганізації районних державних адміністрацій Волинської області»…

Щоправда, розпорядження стосуються окремо взятих райдержадміністрації. №4 – щодо реорганізації Іваничівської і Локачинської, №5 – Горохівської, Ківерцівської і Рожищенської, №6 – Любешівської і Маневицької, №7 – Шацької, гурійської, Любомльської, Старовижівської і Ратнівської.

Всі документи поєднують такі пункти:

«6. Комісії після завершення заходів із реорганізації, визначених Порядком, до 16 березня 2021 р. підготувати та подати для затвердження голові обласної державної адміністрації передавальні акти.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпу».

Відтак, бюрократична тяганина триватиме щонайменше до весни, і до того часу формально на Волині буде замість 16 районів 4, в яких уже є 4 укрупнені райради і залишається 16 райдержадміністрацій у процесі реорганізації.

У той же час група народних депутатів звернулася до Конституційного Суду України з поданням щодо незаконності зміни кількості районів по всій державі, в тому числі і на Волині... Певна логіка в цьому є, адже адміністративно-територіальний устрій закріплений в Основному законі, який не має права змінювати жоден інший закон, указ, постанова чи розпорядження. Утім, і з самим Конституційним Судом не все гаразд, адже Президент Володимир Зеленський відсторонив голову Олександра Тупіцького від виконання повноважень судді терміном на 2 місяці, і того співробітники Державної служби охорони не допускають на робоче місце.

Світлана КОМА.

На фото авторки: вказівник у смт Ратне, де серед інших також ліквідовують райдержадміністрацію.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%