Несподіване звільнення «губернатора» та призначення нового

Несподіване звільнення «губернатора» та призначення нового


До роботи очільника обласної виконавчої влади в столиці не було публічних претензій, але «губернатора» таки відправили у відставку! Кого призначили?


26 січня 2021 р. Аляксандр Лукашенка, самопроголошений Президент сусідньої Республіки Білорусь, вирішив здійснити суттєву кадрову перестановку в сусідній до Волині Брестській обл. Він підписав указ про звільнення багаторічного голови Брестського облвиконкому Анатолія Ліса та призначення на цю посаду свого експомічника та колишнього заступника голови Гродненського облвиконкому Юрія Шумейка.

В сусідній країні, на відміну від нашої держави, керівників виконавчих органів місцевої влади обирають не громадяни на прямих виборах чи депутати на сесійних засіданнях, а це відбувається на підставі відповідних циркулярних документів зі столиці. Тому, наприклад, очільник м. Бреста, міста-побратима Луцька, Аляксандр Рогачук раніше очолював ідеологічний відділ Брестського облвиконкому, а потім із волі Аляксандра Лукашенкі став головою Брестського міськвиконкому.

6 років тому Аляксандр Лукашенка призначив головою сусіднього облвиконкому і Анатолія Ліса. За цей час значний публічних претензій із боку мінських чиновників до нього не було. Хіба що Аляксандр Лукашенка під час візиту в Брест розпорядився навести лад на території місцевого аеропорту та впорядкувати зелені насадження в фортеці. У той же час серед провалів Анатолія Ліса – масові мітинги щодо будівництва потужного заводу з виробництва автомобільних акумуляторних батарей та акції протесту проти перебування при владі самого Аляксандра Лукашенкі.

У той же час, як зазначають колеги з опозиційного порталу «Тut.by», екс-губернатор устиг зробити і чимало корисного.

«Один із наймасштабніших проектів, який успішно реалізували під час головування Анатолія Ліса – підготовка м. Бреста до святкування 1000-річчя в 2019 р. За 3 роки в місті ввели в експлуатацію понад 20 крупних інфраструктурних об’єктів. Серед них Західний обхід (автодорога), Кобринський міст, автовокзал, школа на 1 тис. 500 місць, станція «Швидкої допомоги», футбольний критий манеж. До ювілею нарешті завершили й реконструкцію Театру ляльок, яка тривала з 2012 р.», – зазначається.

Всі об’єкти здали в визначені терміни, корупційних скандалів не було. Мало того: в січні 2020 р. Аляксандр Лукашенка нагородив Анатолія Ліса орденом Пошани, а Аляксандра Рогачука – Подякою.

Тому істинні причини кадрових перестановок у сусідній області невідомі.

Хто такий Юрій Шулєйко?

«Раніше він працював помічником Президента – інспектором по Гомельській обл., до 2017 р. був заступником голови Гродненського облвиконкому, курував питання промисловості та конкурентоздатності продукції», – сповістила «Гроденська правда».
.Світлана КОМА.

На фото газети «Гроденська правда»: новий голова Брестського облвиконкому Юрій Шулєйко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%