Смерть журналіста: винен – мертвий?

Смерть журналіста: винен – мертвий?


Водія автомобіля, котрий скоїв смертельний наїзд, майже через 2 роки не притягнули до жодної відповідальності, а вдові загиблого – Ользі Яцюк – навіть не повідомили про закриття провадження.


Біда сталася 8 березня 2019 р. у с. Струмівка Луцького р-ну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Під колесами автомобіля «Фольксваген Гольф» загинув Заслужений журналіст України, співробітник ТРК «Аверс» Юрій Яцюк. Ще одна жертва наїзду – вчителька Галина Стрільчук із Ківерцівського р-ну – зазнала важких тілесних ушкоджень.

«Того нещасливого дня Юрій Яцюк, як і чимало інших колег-журналістів, проводжав в останню путь ветерана волинських мас-медіа, багаторічного репортера кримінальної хронічки та спортивного оглядача Романа Флішарського. Після чину поховання Романа Олександровича на кладовищі в с. Гаразджа Луцького р-ну Юрій Антонович повертався додому. І коли разом із Галиною Стрільчук переходив дорогу, в них врізався «Фольксваген Гольф». Внаслідок сильного удару Юрій Яцюк зазнав травм, несумісних із життям, а Галина Стрільчук надовго потрапила в лікарню…», – повідомляла про це Служба інформації НСЖУ.

«Зустрічний потік, дуже багато машин їхало… І світло… За мною товариш теж їхав, і йому нічого видно не було… І світла не було (маються на увазі вуличні ліхтарі, – ред.)», – сказав тоді водій автомобіля, який їхав, як він сам сказав, зі швидкістю 60-80 км/год. та ще й по лівій смузі, біля самісінької вісьової лінії, де й сталося фатальне зіткнення.

Що з розслідуванням цієї справи щось не так, стало зрозуміло, коли впродовж багатьох місяців правоохоронці з Луцького р-ну не могли провести слідчий експеримент. Мовляв, дуже важко знайти такого самого кольору та моделі автомобіль…  

Лише після втручання журналістів тодішній начальник Головного управління Національної поліції Волинської області, генерал поліції 3 рангу  Петро Шпига взяв її на особистий контроль і таки спонукав підлеглих із відділку в Луцькому р-ні провести експертизу ДТП із відтворенням всіх обставин події. Утім, згодом Петра Петровича звільнили спочатку з посади, а потім і взагалі з МВС України. Очолив волинських поліцейських, полковник Юрій Крошко, підлеглі якого безконтрольно й робили вигляд, що займалися розслідуванням.

На початку травня 2020 р. колеги Юрія Яцюка з ТРК «Аверс» повернулися до цієї теми. Виявилося, що слідчий прокурор постановив провести не додаткову, а нову експертизу цієї смертельної ДТП.

Який результат? Як повідомила вдова Юрія Антоновича – Ольга Яцюк – хіба що з неофіційних джерел їй у січні 2021 р. стало відомо, що справу… закрито взагалі.

На думку адвоката родини Яцюків – Олексія Чайки, перша експертиза ДТП була абсолютно кваліфікованою та дала повну картину подій, що призвели до трагедії. Але наглядовий прокурор доручив провести нову. І вона, як зазначили колеги з ТРК «Аверс», виявилася без ключових моментів, а тому кримінальну справу… закрили, а водія – не притягнули до жодної відповідальності.

Щоб почути хоча б якісь пояснення, журналісти, адвокат та Ольга Яцюк спробували поспілкуватися з компетентними представниками Прокуратури Волинської області. Але їх далі охоронця ніхто не пропустив…

Сюжет ТРК «Аверс» на цю тему – за таким посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bFdbNJTfYvQ&fbclid=IwAR2uCkdGGeUXcB-Mv-d-OJsOLIyoafLKmOA1f-gpQKWEI_ISITf-bYFuxKQ

Світлана КОМА.

На фото з архіву: таким був Юрій Яцюк.

Від редакції. «Волинська газета» публічно звертається до прокурора Волинської області Віктор Тимчука та начальника ГУ Нацполіції у Волинській області Юрія Крошка з рекомендацією у визначений законодавством термін надати вичерпні відповіді по суті порушеної в цій публікації проблематики.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%