Чому загинув Юрій Яцюк?

Чому загинув Юрій Яцюк?

Розслідування кривавої ДТП у с. Струмівка Луцького р-ну, яка майже 2 роки тому призвела до смерті Заслуженого журналіста України Юрія Яцюка, закінчилося… нічим.


Суть смертельної дорожньо-транспортної пригоди. 8 березня Заслужений журналіст України, телеведучий ТРК «Аверс» Юрій Яцюк разом із іншими проводжав в останню путь колегу – журналіста Романа Флішаровського. Ввечері того ж дня Юрій Антонович разом із учителькою Галиною Стрільчук переходили автодорогу Луцьк-Рівне, де їх збив автомобіль «Фольксваген-гольф» із лучанином за кермом. Внаслідок потужного удару Юрій Яцюк загинув на місці ДТП, інша потерпіла зазнала важких тілесних ушкоджень, але вижила.

На місце події одразу виїхали журналісти ТРК «Аверс», і в розмові з водієм автомобіля почули пояснення, що він рухався «зі швидкість 60-800 км за годину», хоча в населеному пункті дозволено тільки 50 км/год. Крім цього, наїзд на пішоходів стався не біля узбіччя, а ближче до вісьової лінії розмежування смуг руху автотранспорту, хоча за ПДР транспортний засіб повинен рухатися в правій смузі.

Ці та інші обставини дали підстави припускати, що водій автомобіля – винен у смерті Юрія Яцюка та каліцтві Галини Стрільчук. Однак, кримінальна справа, порушена 9 березня 2019 р. Слідчим управлінням ГУ Нацполіції, від самого початку розслідувалася дуже дивно. Майже рік «пінкертони» не могли знайти автомобіль такої ж моделі, щоб провести слідчий експеримент… Потім здійснили експертизу, котра дала підстави припускати, що водій порушив ПДР. А згодом провели повторне дослідження, яке дало… протилежний результат.

Про те, що досудове розслідування завершилося нічим, вдова Юрія ЯцюкаОльга Яцюк – дізналася з неофіційних джерел наприкінці січня ц. р. Спроба з колегами зустрітися з представниками Прокуратури Волинської області завершилася плачевно: їх просто не пропустили всередину приміщення… Карантин – дуже зручна форма уникнення відповідей на прямі запитання журналістів, до речі!

«Волинська газета» звернулася з офіційними запитами до прокурора Волинської області Віктора Тимчука та начальника ГУ Нацполіції Юрія Крошка. Від першої інстанції відповіді майже місяць немає ніякої. А начальник Слідчого управління ГУНП Олександр Нерух цими днями повідомив:
«В ході розслідування…допитано свідків, потерпілих, проведено слідчий експеримент за участі свідків у присутності потерпілої та її представника, призначено та виконано ряд судових інженерно-транспортних експертиз. Достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, в ході слідства здобуто не було. 31 грудня 2020 р. після проведення необхідних слідчих (розшукових) та процесуальних дій було прийняте рішення про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України».

Відтак, у смерті Юрія Яцюка ніхто не винен, крім самої жертви? І для чого тоді Юрій Антонович за життя створював сотні позитивних телепрограм про діяльність правоохоронних органів Волині?

Сергій ШРАМЧУК.

На фото пресслужби Патрульної поліції Волині: на місці ДТП 8 березня 2019 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%