Архів. 03.03.2021 р.

Архів. 03.03.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


100 років тому

Кляті більшовики

«Польща, в протиставленні до Росії, запевняє вільность і свобідний розвиток нашої національности і віри, а також і вільний розвиток всіх інших національностей… Скільки б більшовики не намагались ощасливити українців своїми «добродійствами», але погодити з собою українське населення їм ніяк не вдається. За весь «світський рай» українці віддячують комуністам єдине повстаннями і самим завзятим опором».

(«Наш голос», 1921 р.).


85 років тому

Реґрес провінції

«Спостерігається явний духовно-культурний реґрес. Яка там сьогодні поезія? Театр слабий! Що зе а образи?.. Ця музика зовсім не зворушує! Белєтристика – нікуди!», – таке доводиться чути з уст інтелігентів на кожному кроці.  Особливо швидко реґресують інтелігенти, закинуті в глухі кути провінції: священики, вчителі, дяки, хлібороби Але українська культура та духовність мають насправді цілу фалангу молодих багатонадійних сил!».

(«Промінь», 1936 р.).


75 років тому

Вози та електрика

«Найбільшою проблемою повоєнної Волині став дефіцит електроенергії та транспортних засобів. Тому спільним рішенням Виконавчого комітету Обласної Ради депутатів трудящих та обкому партії затвердили будівництво в 1946 р. 8 сільських електростанцій кожна потужністю 100 кВт і 3 теплові на 45 кВт. Також ухвалили рішення «Про збільшення виробництва возів на підприємствах Облмісцевпрому, Облпромради і Облліспромспілки Волинської обл.».

(Нариси історії органів державної влади та місцевого самоврядування на Волині (1944-2009 рр.).


65 років тому

Проти підлабузництва

«Після проведення 14-25 лютого 1956 р. у Москві ХХ з’їзду КПРС перший секретар обкому І. М. Грушецький скликав розширені збори активу, виступивши з доповіддю про підсумки партійного форуму та першочергові завдання. Серед них: постійно підвищувати боєздатність партійних організацій, трудову та політичну активність, впроваджувати ленінські норми колективного керівництва, персональної відповідальності, боротьби з проявами адміністрування, підлабузництва, бюрократизму».

(Нариси історії Волинської обласної партійної організації», 1981 р.).


55 років тому

Щасливі Затурці

«За останні роки Затурці (колись райцентр, згодом – центр сільради в Локачинському р-ні, – ред.) значно розширилися, споруджено 750 нових будинків, де мешкають колгоспники господарства «Правда». Тому тут добре працювати народним умільцям. Портрет В. І. Леніна, вишитий О. І. Редькіною, експонувався на районній виставці, а килим М. О. Мирончук – на обласній».

(«Історія міст і сіл УРСР. Волинська область», 1970 р.).

На фото з архіву: на автобусній зупинці с. Затурці.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (7) - 15.6%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 28.9%
Виборці, бо вони носії влади. (15) - 33.3%
Мені байдуже. (8) - 17.8%