Випускати газети ОТГ не мають права!

Випускати газети ОТГ не мають права!


До Держкомтелерадіо України звернулася низка місцевих органів влади щодо законності випуску та розповсюдження ними інформаційних вісників. Державний регулятор детально пояснив чинні заборони, котрі стосуються й окремих волинських ОТГ.


Зокрема, йшлося про інформаційний вісник виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області та про інформаційні бюлетені селищних рад  Томашпільської та Вапнярської об’єднаних громад Тульчинського району Вінницької області

«Проаналізувавши ці видання, фахівці Держкомтелерадіо дійшли висновку, що вони за формою, змістом, ступенем аналітико-синтетичного перероблення інформації відповідають визначенню «друкований засіб масової інформації», випуск якого має здійснюватись відповідно до вимог чинного законодавства України, зокрема, за умови обов’язкової державної реєстрації, – зазначається в повідомленні. – З огляду на те, що випадки випуску інформаційних вісників, що насправді є друкованими ЗМІ без відповідної реєстрації, набувають системного характеру, Держкомтелерадіо нагадує, що відповідно до чинного законодавства державній реєстрації підлягають всі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу його виготовлення. Під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні розуміються періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію».

Держкомтелерадіо наголошує: право на заснування друкованого засобу масової інформації належить: громадянам України, громадянам інших держав та особам без громадянства, не обмеженим у цивільній правоздатності та цивільній дієздатності; юридичним особам України та інших держав; трудовим колективам підприємств, установ і організацій на підставі відповідного рішення загальних зборів (конференції).

Водночас Держкомтелерадіо, як зазначає Служба інформації НСЖУ, нагадує, що відповідно до чинного законодавства органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації. Державній реєстрації не підлягають законодавчі, офіційні нормативні та інші акти, бюлетені судової практики, що видаються органами законодавчої, судової та виконавчої влади; інформаційні матеріали та документація, що видаються підприємствами, організаціями, навчальними закладами і науковими установами з метою використання їх у своїй діяльності; видана за допомогою технічних засобів друкована продукція, не призначена для публічного розповсюдження, або машинописна, розмножувана на правах рукопису.

Відтак, стає очевидним, що спроби деяких ОТГ фінансувати випуск підконтрольних друкованих видань під ширмою «інформаційних бюлетенів» по суті своїй є незаконними.

Наш кор.

Ілюстративне фото Служби інформації НСЖУ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (7) - 15.6%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 28.9%
Виборці, бо вони носії влади. (15) - 33.3%
Мені байдуже. (8) - 17.8%