Сезон плювання на олігархів

Сезон плювання на олігархів


На Ігоря Коломойського та його родину США наклали санкції!


Держсекретар США Ентоні Блінкен (в Україні ця посада відповідає статусу Міністра закордонних справ, – ред.) 5 березня заявив:

«Сьогодні я оголошую про санкції проти олігарха та колишнього українського державного чиновника Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції».

У Держдепартаменті США пояснили, що як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 р. Ігор Коломойський був причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та громадські процеси, включаючи використання його політичного впливу та владних повноважень для особистої вигоди.

«Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому», – зазначив Ентоні Блінкен, слова якого наводяться і на сайті Посольства США в Україні.

Санкції також наклали на дружину олігарха Ірину Коломойську, його дочку Анжеліку Коломойську та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Це означає, що Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до США. Крім цього, заморожуються їхні фінансові та майнові активи не лише в Сполучених Штатах Америки, але й в інших країнах, які підписали відповідну угоду.

Ентоні Блінкен, який зайняв цю посаду після перемоги на виборах Президента США Джо Байдена, підкреслив, що санкції підтверджують прагнення США підтримувати політичні, економічні та правові реформи, які є ключовими для євроатлантичного шляху України, а також не виключив подальших санкційних рішень щодо громадян України, які цьому перешкоджають:
«Державний департамент і надалі використовуватиме подібні повноваження й інструменти, щоб посилювати відповідальність корумпованих суб'єктів у цьому регіоні та в усьому світі».

Публічної реакції самого Ігоря Коломойського на ці дії США наразі немає. «Українська правда» нагадує, що з 2014 р. під санкціями США перебуває кум Президента РФ Владіміра ПутінаВіктор Медведчук: «за підрив безпеки, територіальної цілісності та демократичних інституцій України». В Україні санкції на Віктора Медведчука, його дружину Оксану Марченко та ще кількох громадян України та Росії рішенням РНБОУ накладено тільки на початку лютого ц. р.

Наш кор.

Фото пресслужби Посольства США в Україні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (7) - 15.6%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 28.9%
Виборці, бо вони носії влади. (15) - 33.3%
Мені байдуже. (8) - 17.8%