Куля після… цукерки

Куля після… цукерки

Лауер Венді. «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті». Книга, яка стала найстрашнішою в житті для журналістки видання «The Ukrainians» Ілони Громлюк. Чому?

Авторка розповідає про долі 13 німецьких жінок, яких відправили працювати у 1941-1942 рр.  в Україну, Польщу та Білорусь. У назвах – м. Рівне, Дрогобич, Житомир, Львів… І навіть м. Володимир-Волинський, якому присвячений уривок зі спогадів про німецьку секретарку Йоганну Альтфатер:
«Як сказав один із тих, хто вижив, її «огидною звичкою» було вбивство дітей… Вона часто заманювала їх цукеркою. Діти підходили і відкривали рот, а вона стріляла їм у рот із маленького срібного пістолета, який тримала при собі».
Ця книга – не про наглядачок нацистських концтаборів, про яких чули і писали багато, а тихеньких медсестер, секретарок, вчительок, миловидних вагітних дружин гітлерівської  еліти. Людей, які вбивали шприцом, печаткою, словом, але не лише…
«Думка про те, що жорстокість не є жіночою рисою, і що жінки не здатні чинити масові вбивства, має очевидну привабливість. Це дає змогу сподіватись, що принаймні одна половина людства не знищить іншу. Однак применшення масштабу жорстокості жінок створює хибний прихисток від прямого зіткнення з геноцидом та його бентежною реальністю», – підсумовує журналістка.

Наш кор.

На фото «Історичної правди»: секретарка одного з відділів нацистського «Райхскомісаріату «Україна» Ільза Штруве під час пікніку на околицях м. рівного, 1942 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (7) - 15.6%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 28.9%
Виборці, бо вони носії влади. (15) - 33.3%
Мені байдуже. (8) - 17.8%