Кого і скільки призвуть до Нацгвардії цієї весни

Кого і скільки призвуть до Нацгвардії цієї весни

З 1 квітня в Україні стартує весняний призов на строкову військову службу. Він регламентується законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», указом Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021. Окрім того, 24 березня Кабінет міністрів затвердив кількісний склад громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, а також визначив обсяг видатків для проведення призову у квітні-червні 2021 року. Відтак, весняний призов триватиме з 1 квітня до 30 червня 2021 року.

Про це повідомляє Військова частина 1141 Національної гвардії України м. Луцьк.

Усього за цей період в Україні планують призвати 14246 осіб, з них до:
Збройних Сил України– 6 500 осіб,
Національної гвардії – 4 646 осіб,
Держприкордонслужби – 2 500 осіб,
Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб.

Як розповів офіцер служби кадрової роботи військової частини 1141 майор Володимир Шнит, під час весняного призову 2021 до Національної гвардії України з Волині планують призвати 125 людей. Усіх їх направлять для проходження строкової служби у військових частинах Нацгвардії різних регіонів України. 

Що стосується військової частини 1141, то за час весняної кампанії планують призвати 25 людей: по 10 з Харківщини та Закарпаття і 5 волинян.

Важливо
З дня оголошення початку призовної кампанії призовник зобов’язаний сам з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
На строкову службу призиваються придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 27 років до цього часу.
При отриманні повістки призовнику неохідно з’явитися у вказаний час і день до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Тут за результатами медичного огляду, професійно-психологічного відбору призовна комісія визначить придатність до служби та в який рід військ і військову частину буде направлений призовник.
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка призову на військову строкову службу може надаватися за рішенням районної або міської призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти або продовження професійної діяльності. 
Неявка до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за викликом карається накладанням адміністративного штрафу. У разі, якщо призовник отримав повістку для відправлення до війська і вже вважається районною призовною комісією призваним, але не з’явився у вказаний строк,  то це вже ухилення від військової служби. Воно карається обмеженням волі терміном до 3 років.
Призов буде відбуватись з дотриманням усіх карантинних вимог.

Анна АРТЮХ.
Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (7) - 15.6%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 28.9%
Виборці, бо вони носії влади. (15) - 33.3%
Мені байдуже. (8) - 17.8%