Децентралізаційні «реформи» по-старовижівськи

Децентралізаційні «реформи» по-старовижівськи


Номер «Сільських новин» за 20 березня 2021 р. був останнім, який вийшов під керівництвом професійного журналіста та кваліфікованого головного редактора Юрія Коваля. І чи справді Юрій Григорович вирішив перекваліфікуватися в будівельники?


Використавши ще 2 тижні відпустки, Юрій Коваль звільнився із посади директора ТОВ «Редакція газети «Сільські новини», котра до завершення укрупнення районів була головним друкованим органом у Старовижівському р-ні, котрий нині став частиною укрупненого Ковельського.

Чому ж Юрій Коваль вирішив піти «за власним бажанням»?

Ось як він пояснив своє рішення на персональній сторінці в соцмережах:

«Трохи не дочекався до 20-річчя своєї журналістської діяльності і 5-ти років, як став редактором. Щоправда, перед тим, у період з грудня 2012-го по серпень 2014-го за відсутності керівника очолював колектив як заступник редактора. Чим планую зайнятися? Найперше, відпочину. Морально. Ну, а щодо фізичної праці, то надворі вже весна, час потрудитись в садку, через трохи прийде пора і щодо городу. Роботи чогось у мене завжди вистачає. Таке враження, що вона мене любить…. Після зимової перерви чекає будівництво, яким зайнявся кілька років тому. Так, що аби встигав…».

Чи буде талановитий журналіст писати після звільнення?

 « Думаю, що без цього вже просто не зможу. У мене на сторінці у Фейсбуці понад три з половиною тисячі підписників. Публікуватиму якісь свої думки, ділитимусь інформацією, яка може зацікавити інших. Незалежно від будь-яких децентралізаційних реформ, кількості громад, кожен куточок Старовижівщини мені по-своєму дорогий. Як і раніше, продовжую вболівати за розвиток усього тепер уже колишнього нашого району. Дякую усім, з ким перетинались мої журналістські шляхи!», – відповів на це запитання Юрій Григорович.

Згодом у розмові Юрій Коваль деталізував, що наразі вирішив докласти рук до спорудження будинку, на що раніше не вистачало часу.

Крім цього, Юрій Григорович і надалі як депутат Старовижівської ОТГ від партії «За Майбутнє» продовжує працювати на посаді голови бюджетної комісії місцевої громади.

Звичайно, версія про моральну втому – заслуговує на увагу. Проте поміж рядками допису колегу проглядається, можливо, інша, важливіша причина кроку журналіста та головного редактора з майже 20-річним досвідом (із них 5 редакторського): «децентралізаційні реформи», в результаті чого Старовижівський р-н перестав існувати де-факто і де-юре, відтак, зникли з карти адміністративно-територіального устрою і відповідні райдержадміністрація та райрада, котрі до роздержавлення були серед співзасновників друкованого видання, а в останні роки – партнерами газетярів. 

А от чи вистачить сил та ресурсів Старовижівської ОТГ, щоб сприяти «Сільським новинам» і надалі успішно виходити в світ?

Наразі газету очолює Любов Бідзюра, котра раніше працювала на посаді завідувачки одного з відділв. Крім цього, у виданні відбулося скорочення штату з 7 працівнків до 5.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з «Фейсбука»: Юрій Коваль.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (7) - 15.6%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 28.9%
Виборці, бо вони носії влади. (15) - 33.3%
Мені байдуже. (8) - 17.8%