Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Відкриття ізоляційного табору на Поліссю
Дня 5-го ц. м. відкрито в Березі Картузькій на Поліссю, – ізоляційний табор. Комендантом табору назначено підінспектора поліції з Познаня Болєслава Грефнера. Сторожу в таборі несе поліція, а комендантом поліційної варти іменовано підкомісара Грабовського. Почавши з суботи, 7-го ц. м. почалось перевоження до Берези осіб, призначених на інтернування, з цілої Польщі. В першому транспорті з Варшави переслано вже 11 осіб: десять ендеків і одного жида комуніста, в тому числі двох адвокатів, одного адвокатського апліката, п’ятьох студентів, одного промисловця, і одного фабричного урядовця. Українців перевезено з горлицького повіту чотирьох, а саме: лікаря, д-ра Мих. Гижу, Степана Шевчика і Ярослава Желена. Дальші транспорти в ході.
(«Волинська неділя», 1934 р.)
75 років тому
«Стир»
Спортове товариство «Стир» у Луцьку відбуло свої загальні річні збори. Було вибрано Управу, в складі – сенатора С. Пр. Тимошенка, Н. Лотоцького, М. Тиранського, Т. Бучми, Л. Садовоза, К. Косінчука й П. Ткача.
(«Шлях», 1939 р.)
65 років тому
На що вичікує міськком комсомолу?
В години відпочинку і у вихідні дні молодь нашого міста блукає по вулицях Ковеля, бо не має де провести своє дозвілля. Юнаки і дівчата чекали весни, весна минула, на зміну їй настало літо, а спортивні організації не спромоглися до цього часу налагодити свою роботу так, щоби працювали всі секції. Міський комітет фізкультури і спорту гадає тільки тоді розгорнути фізкультурну роботу, як буде закінчено будівництво стадіону. А кому ж, як не комсомолу, очолити фізкультурну роботу серед молоді. Але комсомольські організації не стали ініціаторами масового проведення фізкультури і спорту.
(«Прапор Леніна», 1949 р.)
30 років тому
Безчинства окупантів
Ізраїль продовжує політику незаконного «освоєння» окупованих арабських територій. За повідомленнями, які сюди надходять, загарбники посилюють репресії проти корінного населення Західного берега ріки Йордан і сектора Газа, намагаючись примусити його покинути батьківщину і припинити боротьбу з окупацією. Вчора ще 13 сімей палестинських арабів з Єрусалима одержали наказ поліції з вимогою негайно виїхати зі своїх будинків, які підлягають знесенню. Щоб збити хвилю протестів місцевого населення, обуреного безчинствами Тель-Авіва, окупанти намагаються перетворити окуповані арабські землі в суцільний концтабір для палестинців.
(«Радянська Волинь», 1984 р.)
10 років тому
Пам’ятаємо 
11 липня з нагоди 61-ї річниці українсько-польського протистояння на Волині у с. Павлівка Іваничівського р-ну голова облдержадміністрації Анатолій Француз та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Марек Зюлковський поклали квіти до пам’ятника українсько-польського примирення «Пам’ять. Скорбота. Єднання», а також до могил жертв національної ворожнечі.
 («Досвітня зоря», 2004 р.)
5 років тому
Месія не став Месією
Апогеєм месійного очікування народу був Майдан. Зараз уже ніхто нікого не очікує. Народ хоче бачити на чолі країни «не вождя, а лідера», адекватну особистість. На думку лучанина політолога Тараса Літковця, мешканців Львова, Луганська та Криму нині може об’єднати тільки одне: не ментальність, не мова чи релігія, а всього-на-всього бажання жити краще, турбота про екологію та боротьба зі злочинністю.
(«Волинська газета», 2009 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала 
Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%