Кому херсонських кавунців?!

Кому херсонських кавунців?!

Херсонщиною котиться кавунно-динно-помідорно-баклажанно-перцева хвиля. Хіт сезону – ягоди, фрукти та овочі на будь-який смак та вигляд. До кольору до вибору за цінами та сортами. Хто із західняків не придбав цей харч на південних дорогах, тому доставлять прямісінько додому. Як у рекламі: ви досі не їсте кавунів, то ми йдемо до вас.
Не жартую. Дороги Херсонщини перетворилися у стихійні ринки. Місцеві фермери з того й живуть, чого гріха таїти. Для них це – період прибутків. Добросовісні відпочивальники купують соковитий харч, а не надто чесні беруть за так. На баштанних полях то тут, то там одинокі постаті рвуть солоденькі кавунці. Це – точно не господарі, бо вони збирають вирощене власноруч добро машинами.
Жартують крізь сльози:
– От ви бачили ті кавунці, що на полях – невеличкі такі? – каже фермер Віталій. – У нас такі збирають на споживання худобі – переважно свиням. Тож їх ми й називаємо свинячими. А ваші земляки, пробачте за відвертість, ночами гнатимуть машини і рватимуть соковиті плоди для продажу вам. Хоча… Не стану кривити душею: у нас таких умільців нажитися на чужому теж вистачає. Тільки у місцевих прибутки від продажу такого товару нікудишні – цю ягідку купить хіба знову ж приїжджий, і то за копійки, бо ж ви самі бачите – конкуренція ще та і вибір шалений. А цього року взагалі вродило. Тож скоро чекайте в гості: приїдемо з товаром і на ринки в міста, і в селах на картоплю поміняємо.
Отака не надто солодка для волинян історія. До речі, про те, що кавуни треба їсти в кінці серпня, вже говорити не доводиться. На власні очі бачила, що вони вже достигли – подекуди прямо на полях лежать потріскані. От тільки чи пощастить вам натрапити на чесного фермера з Херсонщини, аби купити справді добру ягідку, не гарантую. А щодо цін там, то на стихійних ринках Херсонщини можна купити хороший кавун за гривню-півтори за кілограм, диньку теж віддають по гривні. А якщо велика і «очень сладкая», то по 3. Баклажани переважно вартують від 3-х до 5-ти грн, помідори – від 2 до 5-ти. От і самі бачите: загалом ціни не надто різняться від волинських. Щодо якості таке сказати важко…
Світлана ДУМСЬКА.
На фото автора: на узбіччях херсонських доріг тепер – ринок.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%