Жорстоке небо

Жорстоке небо


На Прикарпатті внаслідок падіння легкомоторного спортивного літака на приватний житловий будинок загинуло 4 людини. Чи безпечне українське небо для тих, хто в повітрі та на землі?


Спочатку – про авіакатастрофу на Івано-Франківщині. На момент аварії у будинку, який загорівся, людей не було: зачувши над головами гуркіт, вони встигнули вибігти на вулицю. А от професійний льотчик та інструктор Ігор Табанюк зі стажем понад 40 років (!) разом із трьома євреями-хасидами з США – загинули…

Це, до речі, далеко не перший випадок із літаками, котрі падають на землю, вбиваючи людей. Пригадується кривава троща на Львівщині, коли на летовищі в Скнилові 27 липня 2002 р. бойовий літак Су-27 УБ врізався у натовп глядачів під час шоу: загинуло 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало понад 250 людей, а льотчик устиг катапультуватися…

Тому небо – це не тільки чудові краєвиди та неосяжний простір для мрій. Це справді п’ятий океан, який не прощає навіть найменших помилок. Воно на Волині – неспокійне, адже над нашою територією пролягає безліч маршрутів пасажирських літаків, тут дислокується ціла бригада військової авіації, а останнім часом почастішали випадки використання невеликих приватних легкомоторних літаків і навіть повітряних куль для спортивних і туристичних цілей.

Всі вони несуть потенційну загрозу як для тих, хто перебуває на борту, так і для зовсім випадкових людей на землі. Бо одне діло, коли літак чи повітряна куля падають десь далеко від міст і сіл, і зовсім інша, набагато страшніша, коли вони таранять населені пункти… І думати, що нещасний випадок може статися десь далеко, це наївно: фактично кожен волинянин є потенційною мішенню…

Бо коли зовсім недавно над дахами лучан у Старому місті загуркотіла «пекельна машинка» апарату для нагрівання гігантської повітряної кулі, котра чомусь опустилася надто низько, то багато кому стало зовсім не до жартів: відомо ж, що і ці конструкції мають здатність падати на землю та вбивати людей! Ще зовсім свіжий трагічний випадок, який у травні стався на Хмельниччині, коли внаслідок катастрофи повітряної кулі 1 людина загинула, а ще 5 було скалічено…

Тому пора звернути увагу на безпеку польотів різних літальних апаратів. Якщо переживати за технічний стан, наприклад, літаків великих авіакомпаній чи військових підстав менше (бо та проводять постійний контроль і ремонт), то чого чекати від приватних ніхто сказати не може. Та й людського фактору ніхто не скасовував: банальна помилка пілота може призвести до трагічних наслідків…

В іншому випадку екзотична прогулянка для когось може стати останньою… І в небі, і на землі…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби ДСНС: будинок на Прикарпатті, куди врізався легкомоторний літак із 4 людьми.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (603) - 86.3%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%