Індульгенція «по партійній лінії»?

Індульгенція  «по партійній лінії»?

Минулого року навчальний рік у с. Великий Обзир Камінь-Каширського р-ну розпочався зі скандалу. Школа отримала нового директора, а відтак колектив поділився на два фронти. За зиму «революція» не покинула навчальний заклад: нового директора звільнили, а старий повернувся. От тільки що робити з тими фактами порушень, які випливли під час численних перевірок школи? Чому ж ніхто за них так і не відповів? 
Учителі з поліської глибинки вдруге звернулися до «Волинської газети», щоб ми допомогли їм «допроситися» у прокуратури області відреагувати на звернення, датоване ще 27 вересня минулого року! Що ж за проблеми підняли у зверненні з віддаленого села, якщо їх так довго не можуть «осмислити» прокурори?
Коли у Великому Обзирі директором школи призначили Олександра Токарчука, колишнього сільського голову, колектив розділився на його прихильників і противників. Противники швидко пригадали панові Токарчуку інертне ставлення до проблем школи та скасовану судимість за незаконне надання у власність землі в сусідній Стобихві. Натомість інші обурювалися діями його попередника: екс-директор цієї школи Юрій Босак працював там не один рік і встиг «накопичити» чимало «грішків». Ініціативна група вчителів виклала їх на папері і адресувала компетентним структурам. Мовляв, позаяк уже взялися змінювати дирекцію, то варто раз і назавжди розставити крапки над «і». І щодо інвентаризації матеріальних цінностей, і щодо розподілу годин, і щодо виплати зарплати тим, хто насправді у відпустці перебуває, тощо. 
Від вересня до березня фінінспекція рихтувала селянам обґрунтовані відповіді, бо таки здійснила ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти та школи зокрема. Інформації про порушення – на сім аркушів. Ревізори підтвердили, що деяким працівникам нараховували зайву заробітну плату. Для прикладу: дружина директора Босак О. мала змогу і зарплату отримувати, і водночас перебувати в оплачуваній навчальній відпустці.  Така ж історія – і з перебуванням пані Босак на лікарняному в зв’язку з вагітністю та пологами. Її години були розділені між іншими вчителями, хоча насправді не прочитані ними… Чимало  запитань виникло у ревізорів і щодо прозорості здійснення ремонту школи. Дирекція укладала угоди з людьми, які фактично їх не виконували і, напевне, про реальну вартість своїх послуг, задокументовану в актах, навіть не здогадувалися… 
Матеріали перевірки подані у прокуратуру. Ще у березні цього року начальнику відділу освіти адресували вимоги про усунення виявлених порушень і відшкодування збитків, а також притягнення до відповідальності винних. От тільки, за іронією долі, працювати над усуненням порушень має не хто інший, як сам Юрій Босак! Поки ревізори перевіряли, пана Юрія «на крилах революції» повернули на робоче місце. Колишнього голову Токарчука звільнили з посади директора у лютому.
От тільки питань у вчителів лишилося більше, ніж відповідей: «Нас, учителів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Обзир Камінь-Каширського р-ну, турбує питання розгляду нашого звернення від 27.09.2013 р. щодо перевірки на предмет службових зловживань та корупційних діянь директора школи Босака Ю. М. та його дружини Босак О. В., – йдеться у черговому листі до редакції. –  Скоро мине рік, а відповідь, отримана тільки від нашого депутата районної ради Бортнійчука В. Г. і Камінь-Каширської районної державної фінансової інспекції. Але чому знехтували нашим зверненням обласна прокуратура і районна влада?».
Вчителі нагадують: за матеріалами перевірки держфінспекції відділу освіти «завдяки» роботі адміністрації школи в період керування нею паном Босаком завдано матеріальної шкоди на 89 тис. 604 грн. Це не завадило у лютому ц. р. знову призначити його директором. Чомусь у районі «закрили очі» на раніше відкрите кримінальне провадження. 
Із листа вчителів: «Чи то партійна приналежність сім’ї Босаків, чи якась інша «криша», але справа щодо розгляду нашого звернення, очевидно, припинилася. Хтось заплескав у долоні, а селяни та вчителі знову задумалися. Та що ж це твориться?  (…) То ж знову техпрацівники школи стали домашніми працівниками Босака Ю. М., знову прогули ним уроків, екзамен ДПА починається без пакета із завданнями і т. д. Присвоєння вищих категорій Босаку Ю. М. та Кистенюк Г. К. ніяк не сходиться із останнім місцем у рейтингу району вже 14 років поспіль (…) А Босак Ю. М., говорять у селі, щоб уникнути відповідальності за скоєне, записався добровольцем в армію»…
Втім, звичайно, могло статися так, що Юрія Босака звинувачували безпідставно, і білими нитками пришили тому  гріхів на сім аркушів звіту фінінспекції. Чому ж тоді, довіряючи йому знову кермувати школою, усі звинувачення не спростували? 
Олена ЛІВІЦЬКА.

До теми
Недолуга і, як мінімум, дивна кадрова політика у районі на чолі з головою райдержадміністрації Сергієм Дмитруком, схоже, вже стає традицією. До «Волинської газети» мало не щотижня упродовж останніх місяців звертаються жителі Камінь-Каширщини, котрі потрапили в немилість до колишнього педагога, а нині чиновника. Найбільш прикро, що далеко не завжди для «кадрових висновків» є зрозумілі та логічні причини. Ніхто не скаже, для прикладу, чому звільнили начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Камінь-Каширської райдержадміністрації Олену Боднарюк. Жінка відпрацювала на посаді 11 літ... Саме з Оленою Адамівною найчастіше доводилося спілкуватися журналістам у пошуках тієї чи іншої інформації про життя району. І тут вона завжди діяла відповідально і професійно. Незаангажована. Людяна. Ніколи не була прихильником, скажімо, Партії регіонів чи КПУ. Відмовилася свого часу стати в ряди тоді опозиційної, а тепер провладної партії «Батьківщина». А зробила це тільки через те, що вважає: чиновник, держслужбовець, який на своїй посаді має співпрацювати з різними громадськими організаціями та ЗМІ, не може бути партійним бійцем, щоб не мати спокуси партквитком прокладати дорогу до раю якщо не собі, то своїм партійним босам. Хіба не так? 
Натомість одного дня їй повідомили: займану посаду скорочують, бо відділ буде сектором. Не всіх же у таких випадках просять піти геть… А її попросили. 
Колишня вчителька, серед вихованців якої є підковані юристи, з моральних міркувань судитися не стала. Нам же зізналася: звільнення досі болить. І не через втрату робочого місця: «Таке в державі робиться… Племінника поранили. За сина, якого сама виховувала, переживаю. Але вірю в Україну і, як і всі, сподіваюся, що нинішні події  поможуть стати їй на інший шлях розвитку. Я стільки років в адміністрації пояснювала іншим, що в державі, і в державній установі на першому місці завжди має бути людина. Що так є і так буде. А тут – сама переконалася у зворотному…»
Тож не дивно, що Сергій Дмитрук потрапив до списку голів райдержадміністрацій, яких керівник виконавчої влади Волині Володимир Гунчик на посадах бачити не хоче. 
Але Авгієві конюшні в цьому районі після відставки Сергія Дмитрука доведеться ще довго розгрібати…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%