Єпископа біс поплутав?..

Єпископа біс поплутав?..


Іспанський кардинал Римо-Католицької церкви відмовився від сану задля одруження з 40-річною жителькою Барселони. Папа Римський Франциск охарактеризував це як проявив сатанинської сили…


Хав'єр Новелл був наймолодшим єпископом в історії Іспанії (з 40-річного віку), він підтримував екзорцизм та виступав проти абортів, одностатевих шлюбів і евтаназії. Словом, був консервативним консерватором. І ось – несподіваний поворот долі. 52-річний панотець закохався в 38-річну жительку м. Барселона, розлучену матір 2 дітей Сільвією Кабальоль Клементе! Він хоче будувати стосунки з жінкою, яка пише еротичні романи з сатанинськими мотивами…


Прихожани та духовенство з єпископату, яким керував закоханий чоловік, вбачають у його рішенні «диявольські підступи», зазначають колеги з ТСН.


У Ватикані демарш єпископа не схвалили, хоча письмову заяву задовільнили. Папський нунцій вже приїхав в Іспанію з повідомленням від Папи Римського Франциска, який дуже стурбований цією історією, а її результат вважає «сатанинськими проявами». 


Як відомо, в Римо-Католицькій церкві целібат (обітниця безшлюбності) стосується не лише вищих церковних ієрархів, але й рядових священиків. У православних батюшкам одружуватися не заборонено, а от ченцям, єпископам і предстоятелями церков – також заборонено.


Чи стане демарш прикладом для наслідування іншими священнослужителями із лона РКЦ і світового православ'я, і чи не стане початком реформ у Церквах, покаже найближче майбутнє.


А тим часом поширюється інформація, що й Папа Римський Бенедикт у віці 85 р. хоче добровільно зректися престолу. Щоправда, з інших мотивів – через стан здоров'я.


Світлана КОМА.
На фото газети «
Libertad digital» та: єпископ-відступник Хав'єр Новелл та його суджена Сільвія Кабальоль Клементе.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 36.8%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 18.4%
Буду підпільником (7) - 18.4%
Ми приречені на поразку (2) - 5.3%
Мене це не стосується (5) - 13.2%