Звільнити не можна залишити

Звільнити не можна залишити  Кому в справі позбавлення камінь-каширського чиновника місця роботи чи продовження його перебування на посаді так ніхто і не поставив…

Про митарства директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Камінь-Каширської райдержадміністрації Петра Новосада «Волинська газета» вперше повідомила ще 24 липня у публікаціях «Полювання на відьом» та «Подати особисто…». Потім були інші журналістські розслідування, але суть проблеми коротко можна переповісти так: новопризначений висуванець «Батьківщини» Сергій Дмитрук на посаді голови райдержадміністрації розпочав таку бурхливу діяльність, що вирішив домогтися звільнення з роботи кількох посадовців. 
Одним із перших під «караючий меч» мав потрапити Петро Денисович, який, до речі, в партії регіоналів чи комуністів не перебував, а тому звинуватити його у ворожому ставленні до нової влади було важко. Тому підставою стали результати ревізії фінансової діяльності бюджетних установ району за 2010-2013 рр., які надала облдержфінінспекція. Щоправда, масштаби зловживань інших порушників виявилися набагато більшими, ніж гріхи Петра Новосада, але це ні на що не впливало: Петрові Денисовичу спочатку «настійливо рекомендували» подати заяву про звільнення за власним бажанням. А коли результату не досягнули, то в хід пішли інші механізми, внаслідок чого об’єкт гонінь потрапив у лікарню…
Щоб з’ясувати, чи ініціатива Сергія Дмитрука в справі позбавлення Петра Новосада посади мала хоча б якусь підтримку на рівні області, редакція була змушена неодноразово звертатися до обласної структури, яка й наділена функціями чи то давати погодження на звільнення або призначення керівників такого рангу, чи то ні. І ось нарешті істину з’ясовано.
«Питання призначення, звільнення з посади директора територіального центру належить до компетенції  керівників Камінь-Каширської райдержадміністрації, а департамент соціального захисту населення облдержадміністрації здійснює лише погодження кандидатури, – повідомила керівник обласної установи Світлана Мишковець. – На лист Камінь-Каширського управління соціального захисту населення від 26 травня 2014 року №894 щодо погодження звільнення Петра Новосада з посади директора територіального центру згідно пропозиції колегії Камінь-Каширської райдержадміністрації від 16 травня 2014 року №2/5 на підставі довідки Державної фінансової інспекції в травні поточного року департаментом було дане таке погодження. Однак рішення про звільнення райдержадміністрацією прийнято не було. В черговий раз Камінь-Каширська райдержадміністрація звернулася в департамент здійснити аналіз роботи територіального центру, що було зроблено працівником департаменту та направлено відповідну довідку перевірки з критичними зауваженнями управлінню соціального захисту населення Камінь-Каширської райдержадміністрації, яке наділено повноваженнями контролюючих функцій щодо територіального центру та здійснює контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг територіальним центром. В довідці відмічено недостатню роботу територіального центру та низький рівень виконання працівниками посадових обов’язків.
Повідомляємо, що повторного клопотання щодо погодження звільнення Петра Новосада з посади директора територіального центру від районного управління соціального захисту не надходило, і, відповідно, департамент нічого не погоджував.
Враховуючи вищезазначене, звертаємо увагу, що працівники департаменту соціального захисту облдержадміністрації не ставляться упереджено до керівників структурних підрозділів, а оцінюють роботу на підставі контролю та аналізу, попередньо провівши навчання та надавши відповідні рекомендації щодо вдосконалення роботи в межах чинного законодавства та з метою надання населенню якісних соціальних послуг».
Тож Петро Новосад, який очолює терцентр, де працівники Держфінінспекції Волині за результатами діяльності за попередній період знайшли чимало порушень (але не найбільше, порівняно з іншими установами та організаціями району, де також проводилися комплексні перевірки використання бюджетних коштів!), із волі голови райдержадміністрації Сергія Дмитрука рішенням колегії був «підведений під звільнення», а коли справа набула загальнообласного резонансу, то Петрові Денисовичу дали спокій.
В усякому випадку, керівник виконавчої влади району Сергій Дмитрук письмово повідомив: «На ваш лист щодо надання інформації про застосування заходів адміністративного впливу до посадових осіб установ та організацій Камінь-Каширського району за результатами ревізії та про причини звільнення П. Д. Новосада повідомляємо, що трудові відносини з П. Д. Новосадом не розірвано».
Окрім цього, голова райдержадміністрації навів і такі факти: за результатами перевірки діяльності бюджетних установ та організацій у 2010-2013 рр.  складено 79 протоколів про адміністративну відповідальність, до відповідальності притягнуто 70 посадовців, із яких стягнуто 11490 грн штрафних санкцій. Окрім цього, на 21-му об’єкті призупинено операції з бюджетними коштами, для 11-ти призупинено бюджетні нарахування, а двом зменшено бюджетні призначення на загальну суму 17910 грн.
А це свідчить, що на прикладі окремо взятого Камінь-Каширського р-ну вимальовується похмура картина: чиновники різних рангів та мастей поводяться з народними грішми так, ніби це їхні власні доходи. І чи стане гіркий досвід цієї території наукою для інших, і чи припиниться врешті-решт розтягування бюджетних коштів по приватних кишенях, покаже час.
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%