Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

– Матусю, а ти теж до школи ходила, як була маленькою?

– Звісно, ходила.

– Ти мала портфель?

– Так, червоний такий.

– А ти теж, як я, цукерки на уроці їла?

– Ну, було одного разу.

– А вчителька сказала, що моя мама ніколи б так не зробила...

Можливо, нам, дорослим, така ситуація видається смішною. Але дітки, котрі, повірте, зіштовхнулися з таким переломним періодом у своєму житті, сприймають це кардинально по-іншому.

Тож, дорогі батьки, не тисніть на дитину (не має значення, якого вона віку, однаково – дитина!), особливо в перші тижні навчання, підтримайте, лагідно розбудіть вранці і просто побажайте хорошого дня. А молодшим школярикам обов’язково допоможіть виконати домашнє завдання і поясніть, що на мультики та комп’ютерні ігри вже треба витрачати менше часу. І не втомлюйтеся просто нагадувати, пояснювати та повторювати, навіщо потрібно вчитися.

Особливо важко першокласникам. Перші дні й тижні в школі – найважливіший час. Від того, як він мине, залежить подальше шкільне життя вашого малюка.

Чи є готовий загальний рецепт ідеальної адаптації? Звісно, ні. Але знову ж таки – є прості правила. Учителька початкових класів школи-ліцею у Луцьку №26 Юліана Сіменович каже, що все – суто індивідуально для кожної сім’ї. Можна лише виокремити певні критерії того, що малюк прийняв нові умови й тепер може спокійно навчатися. Не потрібно сподіватися на якісь спеціальні тести – у жодному випадку, ви самі маєте це відчути.

Отже, ваша дитина: зранку іде до школи з гарним настроєм; повертається зі школи теж у гарному настрої; розповідає про те, що було в школі, здебільшого з позитивним настроєм; подружилася хоча б із парою однокласників; не боїться вчительки; їй подобаються не тільки перерви й прогулянка, але й уроки; вона не відмовляється виконувати домашні завдання та йти до школи.

Якщо ви відповіли «так» на всі ці питання – отже, адаптація відбулася успішно. Ви можете полегшено зітхнути, адже ваша дитина – вже справжній першокласник. Якщо хоча б на 2-3 запитання ви відповіли «ні», тоді вам неодмінно потрібно поспілкуватися з учителькою й психологом, тому що ситуація вимагає втручання.

Світлана ГАВРИЛЮК.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%