Де Прип’ять зустрілася зі Стоходом…

Де Прип’ять зустрілася зі Стоходом…

Іван Сухаревич стверджує: «Ліс – моя втіха і радість!»

Працьовитих людей, які сумлінно віддаються обраній професії, у лісовій галузі чимало. Їх шанують, їм довіряють, прислухаються до їхньої думки. Такий і майстер лісу Дольського лісництва ДП «Любешівське ЛМГ» Іван Сухаревич. Він має чудову дружину, разом виховали двох діток, допомагають няньчити п’ятеро онуків. Їхній дім дихає привітністю – видно вправну руку господарів. Та й дерев посаджено лісівником не сотні, не тисячі, а мільйони.

– Ліс – моя втіха і радість! – повторює лісівник, зустрічаючи мене.

А народився цей працелюб 3 вересня 1949 р. в мальовничому с. Бучин.  Там, де  Прип’ять зустрічається зі Стоходом, де все село оточують мальовничі ліси. У цій красі і проминуло босоноге дитинство малого Івана. Рано став дорослим, оскільки зростав без батька, а для матері потрібна була чоловіча допомога. Після служби в армії відразу пішов працювати водієм у колгосп. Там трудився 35 років, заслужив повагу від людей. Із жовтня 2001 р. Іван Миколайович працює майстром лісу Дольського лісництва. Площа його обходу – 1259 га, що на території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід», тож потребує особливого уваги і охорони. Іван Миколайович – галантний і ввічливий, уміє знайти спільну мову із жителями сіл Бучин, Пожіг, Селісок, Підкормілля, до яких прилягають лісові угіддя його майстерського обходу. Тут є і розсадник площею 1,1 га, який також закріплено за Іваном Миколайовичем.

Ось і цього разу, оглядаючи лісові культури, зустріла його біля «маленького лісу». Тут багато чого зроблено його руками. У цьому допомагають майстру лісу його лісокультурниці – Галина Демих, Ніна Хомич, Наталя Сухаревич. Остання – невістка Івана Миколайовича – часто приходить на прополку сіянців із дітьми. Тож усе сімейство тепер дбає за лісівничу справу, майбутнє лісів. Ростуть на розсаднику зелені дво-, три- й чотирирічні сіянці сосни і ялини. Гарно зійшло й насіння, висіяне  цієї весни, тож уже наступного року тисячі сіянців переберуться з розсадника у лісові урочища Любешівщини.

У свої поважні літа цей трудівник встигає скрізь: у нього і в лісі порядок, і на розсаднику, і вдома. Має час ще й на рибалку, знає усі грибні місця.  Лісівник-патріот переймається не тільки майбутнім лісів, а й долею України. За це і шанують його працівники ДП «Любешівське ЛМГ».

Віра ОЛАСЮК,

інженер лісових культур ДП «Любешівське ЛМГ».

На фото автора: лісовий розсадник Івана Сухаревича.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%