Слідами польського президента

Слідами польського президента

VI засідання Міждержавної українсько-білоруської демаркаційної комісії відбувається за участі лісівників.

У Шацькому р-ні 23-25 вересня проходить VI засідання Міждержавної українсько-білоруської демаркаційної комісії. Як повідомляє прес-служба Волинської облдержадміністрації, цей захід організовано на виконання рішення голови облдержадміністрації Володимира Гунчика до листа представника України з питань договірно-правового оформлення державного кордону України Леоніда Осаволюка. Від лісівників участь у роботі комісії беруть перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Віталій Атаманчук та начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, також перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев, представники управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації та головного управління Держземагентства у Волинській області.

Усім відомо, що українсько-білоруський кордон проходить болотно-лісовими угіддями. По обидва боки живуть поліщуки, чимало з яких доводяться один одному близькими родичами. На українсько-білоруському кордоні від с. Мельники такою лінією служить меліоративна дорога, яка відділяє вже білоруські села Дрочів і Оріхове, а ось біля сіл Затишшя, Піща, Ростань, Хрипськ, Кам’янка, Пулемець кордон проходить лісовими урочищами, де українці сподавна люблять збирати гриби і ягоди, навіть буває, що, захопившись «тихим полюванням», заходять на територію сябрів.

До речі, за радянських часів у «піщанських лісах»  влаштовувалися полювання для перших осіб Союзу, донедавна ще були «музейні вишки» для полювальників. Тепер ця територія українцям недоступна. Від українського села Кошари (а воно на кордоні трьох держав) «білоруський клин» між Польщею та Україною сябри відгородили вже сіткою. Тут налагодили взаємодію, тож є повне порозуміння між прикордонними службами усіх трьох держав. Мимовільними порушниками стають дикі свині, козулі, лосі, олені, вовки, лисиці, бобри, зайчики, які, схоже, люблять усі три країни. Не визнає кордонів і вода. З озера Кримне бере початок річка Рита, яка впадає у Муховець, також Копаївка, що передає весняні привіти білорусам від озер Світязь та Луки-Перемут. 

Перебуваючи нещодавно у с. Кошари Шацького р-ну, не оминув нагоди на власні очі побачити, як упорядковуються кордони між Україною і Білорусією. Стежка пролягла через знаменитий місток над так званим каналом Мосціцького в кількох метрах від «білоруської зеленої сітки». Перед Другою світовою канал копали на замовлення якоїсь вельможної пані, яка хотіла спустити у Західний Буг воду з озера Пулемецьке і в останньому видобувати сапропель. Тодішній президент Польщі Ігнацій Мосціцькі цьому завадив. Сьогодні цей канал добряче затягнувся, заріс лісочком, та все ще зберігає історію про єдине Полісся, яке тепер розділене кордонами.

На запитання «Чи спокійно на кордоні?» командир застави відповів ствердно. Додав, що є всі необхідні технічні засоби контролювати безпеку наших територій і вдень, і вночі. Каже: у цьому їм допомагають лісівники та патріотичні українці. Порозумінню і безпеці між країнами та, зокрема, поліщуками, котрі опинилися по обидва боки кордонів, покликане сприяти і VI засідання Міждержавної українсько-білоруської демаркаційної комісії.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото автора: на українсько-білоруському кордоні.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%