Шахраї за маскою цілителів

Шахраї за маскою цілителів

Їх жертвою стала онкохвора дівчинка з Ковельщини.

Майже рік минув відтоді, як родина Ющиків із с. Тойкут дізналася про страшний діагноз: в 11-річної доньки Наталочки виявили злоякісну пухлину. Мама Люба дізналася, що рак носоглотки «з’їдає» людину за лічені місяці. Тому стала хапатися за кожну соломинку, яку посилала доля. Але найбільшу надію покладала на Господа. Саме він, вірила жінка, має підказати правильний шлях.

Про всі ті поневіряння, які пережила родина Ющиків, ми розповідали у статті «Не плач, я буду жити» (від 13 березня ц.р.). Тож після виходу публікації чимало волинян просили телефон Любові Володимирівни: хотіли й собі випробувати методи лікування, що їх рекомендував народний лікар із Севастополя.

Тривалий час і пані Люба теж вірила: спеціальне харчування і препарати з лікарських рослин урятують маленьку Наталю. Тим паче, що після одномісячного курсу пухлина в носоглотці зменшилася, а дівчинка почувалася набагато краще.

Втім радість була недовгою. За якийсь час мама помітила погіршення. Відшукала ще одного «народного цілителя». Тепер уже – в Мелітополі. Але його рекомендації нічого хорошого не принесли.

– Пухлина буквально лягла на язик, знову почала душити. Наталка задихалася. Не могла навіть води ковтнути, – пригадує Любов Ющик. – Бачачи, як дитині щодня стає гірше, кажу до мелітопольського «цілителя»: мовляв, так і так, ваші ліки не допомагають. «Это нормально! – став він заспокоювати. – Надо пройти еще один месячный курс». – «Та про який місяць ви говорите!? Дівчина тане на очах», – сказала йому і вирішила поїхати до офіційних спеціалістів із онкології.

Рішення медиків звучало безапеляційно: хіміотерапія. Любов Ющик, звісно, згодилася.

– Наприкінці серпня ми пройшли один курс. Частково оперувалися. Наталці стало настільки краще, що, повернувшись у село, ми навіть по гриби з нею ходимо. Я сама бачу: вона повернулася до життя, з’явився апетит, бажання гратися, – усміхається мати. – 11 вересня нас знову чекають у лікарні. Можливо, доведеться пройти ще два курси хіміотерапії. Після того має бути операція. Та я на все згідна, аби тільки справдилися слова медиків: такий різновид пухлин добре лікується.

Розповідаючи про непростий шлях до одужання, жінка зізнається: до останнього сподівалася, що травами й дієтами зможе подолати доньчину недугу. Пробувала навіть керосином дитину поїти, вареною сечею.

Однак тих народних лікарів, з якими довелося мати справу, Любов Ющик тепер називає не інакше, як шарлатанами.

– Якщо той дєд із Севастополя хоч трохи допоміг (і взяв за це коло трьох тисяч гривень), то із Мелітополя – справжній пройдисвіт. Лиш одне йому треба: «Деньги давай». А витягнувши з нас більше 20 тисяч, тільки нашкодив. І ще, – додає жінка, – я досі не можу зрозуміти, як не бояться такі «спеціалісти» наживатися на людському горі? Як наважуються брехати за нібито блискучі результати лікування в той час, коли люди, котрих вони ставлять у приклад, давно вже померли?..

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%