Коли у клубі будуть танці?

Коли у клубі будуть танці?

«Вам треба до нашого клубу? Тоді взувайте чоботи. Бо машиною туди не доберетеся!» – каже гурт молоді, яку зустрічаємо на сільській вулиці. Одна з дівчат (а діло було в с. Скірче Горохівського р-ну) погоджується стати моїм поводирем. І разом із Аллою ми рушаємо туди, «де в полі за деревами стріха видніється».

Шлях, який веде до сільського Будинку культури, і справді не для авто. Глибоченними баюрами пройдуть хіба екстремали на позашляховиках (Янукович-молодший таке колись ралі влаштовував. Тільки не на Горохівщині, а геть на півночі Волині).

Та мені пощастило. Бо Алла – попереду, а я за нею: оминаємо баюри та прямуємо трав’янистими горбами.

– І що, вода тут ніколи не висихає? – запитую.

– Хіба влітку, коли дощів нема з пару тижнів. А он та, найглибша, ніколи майже не зникає.

– І як ви на дискотеки ходите? Вночі ж не видно нічого.

– Беремо гумові чоботи, а перезувне – із собою. Дехто з хлопців мотоциклами по горбах їдуть (якщо сухо). А не раз бувало, що й із болота відчайдухів діставали, – сміється дівчина.

Зараз до клубу йти ще можна. А от коли снігу намете чи коли він почне танути, сільський осередок культури стає доступний тільки для авіації і місцевих ворон. Тож молодь іде на багатші села.

… Нарешті дістаємося приміщення. Колись на цьому місці була тракторна бригада (тому й від села вона так далеко розмістилася). Та як «колхоз розкидався», вирішили тут осередок культури оселити.

Хатина чимала, з двома (як кажуть на селі) верандами. Одна – то центральний вхід, який освічується «лампочкою Ілліча». Друга – то гримерна-костюмерна. Щоб у ній артисти не померзли, коли перевдягаються, веранду обшили клаптиками вагонки.

До честі завклубші Петрівни (Світлани Хамулки), є біля приміщення клумба з квітами. Прибудинкову територію покошено. Мабуть, Світлана Петрівна покликала на громадські роботи свого чоловіка. Бо так само він подбав і за електрику у клубі (донедавна всього дві лампочки світило на весь зал).

– Раніше культурні заходи тут разів зо два на рік проводилися. А як завклуба поміняли, то кожного тижня і на всі державні та релігійні свята щось організовується. Останній раз – на День Незалежності – місцеві жителі концерт робили. Навіть цирк сюди приїжджав! То людей тоді стільки набилося, що в залі на 50 місць не було де яблуку впасти, – переповідає тутешній землевпорядник.– Молодь би активніше приходила до клубу, бо ж купили нову апаратуру. Але через непрохідну дорогу відвідувачів мало. Іноді на дискотеці до десятка людей набереться: років 30-ти і підлітки, яких у сусіднє село ще не відпускають, – зізнається Алла. – А як зима і снігу стає по шию (бо дорога якось у низині), то молодь не раз мусить іншого приміщення шукати.

Воно, до речі, є у Скірче. Бо селу пощастило з меценатом – Валентиною Здрилюк, яка керує місцевим сільгосптовариством «Дружба».

– Коли Валентина Степанівна запитала, що потрібного для села спорудити, молодь просила клуб. А наш попередній голова замовив щось на зразок кафе. Проте вийшло ні те ні се. Бо для танців приміщення не розраховане. А щоб відкрити заклад харчування, треба каналізацію, зробити яку не дає відсутність дозволу, котрий не може видати санстанція, бо поруч із будинком водойма, яку забруднюватимуть відходи каналізації, – таке ось замкнуте коло описують місцеві жителі.

Відтак стоїть у центрі села добротний дім. Але він більшість часу на замку. На прилеглій території – лавочки-карусельки, де радше відпочивають із пляшкою, ніж із дитиною. А про «культуру» окремих сельчан розповідає сміття та обляпаний фасад «Будинку культурного дозвілля».

– Тут лише вряди-годи роблять хрестини чи весілля. Частіше молодь збирається в бесідці, що зразу за будинком, – показують співрозмовники.

Але стіл і лавки під накриттям перетворюють молодіжне дозвілля у банальне застілля. А через війну на Сході ніхто уже й не знає, коли у клубі будуть танці чи бодай патріотичний вечір.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

На фото автора.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%