…Аби не зостатися дівкою

…Аби не зостатися дівкою

14 жовтня – особливий день, який із давніх-давен шанують в Україні – свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це не тільки празник і світла радість для вірян, а й віднедавна то і день українського козацтва, і день створення Української повстанської армії. Проте хочемо побалакати про інший бік цього свята, недарма ж Покрову вважають жіночим днем.

Існує навіть прислів’я: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». До 14 жовтня завершувався період сватань і приготувань до весіль. Тому в багатьох українських селах до сьогодні дотримуються давньої традиції – грати весілля після Покрови. Саме пора від Покрови і до початку Пилипівки (Різдвяного посту) вважалася шлюбною. Чому? Бо кожний справжній господар мав закінчити до цього часу всі польові роботи, а господиня – облаштувати оселю до зими. Після Покрови у молоді ще й розпочинався сезон вечорниць, де не тільки розважалися, а й готували придане.
Алла та Володимир Романюки.


Дівчата, яким надокучило дівувати, цього дня ревно молилися: «Свята мати Покровонько, покрий мені головоньку, хоча б ганчіркою, аби не зостатися дівкою», «Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду».

Ну а кому повезло на Покрову ще й заміж вийти, то вважали: ця сім’я буде міцною і щасливою.


Богдан та Емілія.


Вадим та Мар’ яна.


Хтось скаже, що нині не до весіль, війна… Але життя триває і, попри незгоди, все ж дарує приємні миттєвості. Особливо коли це стосується справжнього кохання, яке пройшло складні випробування. Варто тільки згадати, як нещодавно (1 жовтня) у Луцькому військовому госпіталі відгуляли весілля. Поєднали свої  долі колишній пацієнт – молодший сержант 51-ї окремої механізованої бригади, герой-танкіст Богдан Макаров із Любомля та його кохана Емілія. Для них у госпіталі накрили столи, грали музики, вручили подарунки. До речі, велике торжество з цієї нагоди, куди хочуть покликати і бойових побратимів Богдана, і медиків, і волонтерів, і всіх добрих людей, молодята обіцяють влаштувати, коли закінчиться війна…

Миру нам і любові!

Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

На фото із сайта «День», соціальних мереж та родинного архіву Алли і Володимира РОМАНЮКІВ: герой-танкіст Богдан і Емілія; Алла та Володимир із смт Колки Маневицького р-ну обрали весілля із національним колоритом.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%