Голубки щастя,

Голубки щастя,


– ось як називають поштарок у Рожищенському р-ні.

Скільки насправді років цій професії – не знає, мабуть, ніхто. Бо з незапам’ятних часів були люди, з чиєю допомогою тримався зв’язок між країнами й континентами. Але в яку б епоху ми не жили, працівник зв’язку завжди лишається затребуваним. Хоча так само завжди мусить професійно удосконалюватися.

– Так, поштар – професія динамічна. Кожен новий рік приносить нам нові вимоги. І щоб іти в ногу з часом, наші працівники опановують комп’ютери й касові апарати, не лише «по старинці» розносять листи, а й приймають різного роду платежі, – розповідає головна поштарка Рожищенського р-ну Ольга Косінська.

Хоча в її підопічних (а це 76 жінок) праця не проста, та жінки настільки прив’язалися до роботи, що трудяться навіть цілими родинами.

– Є  в нас три рідні сетри, котрі хоч і по різних районах, але задіяні у сфері поштового зв’язку Волині. Приміром, Наталія Климчук, яка керує поштарями с. Дубище, доїжджає аж із маневицького села Четвертня. Її сестра, Тетяна Шваб – оператор відділення зв’язку Рожища. Ну а третя сестра, Раїса, трудиться начальником відділення в селі Озеро на Ківерцівщині.

Особливістю районних «зв’язківців» є також те, що серед 30 начальників відділень більшість суміщає посаду керівника й листоноші (ну справжня тобі українська жінка!).

– Попри те, що сьогодні люди широко використовують Інтернет і життя не уявляють без радіо та телебачення, не забувають наші жителі також про пресу, – додає Ольга Косінська. – І особливо похвалю мешканців сіл Навіз, Топільне, Дубище. Адже саме вони найбільше передплачують «Волинську газету».

Позаяк сьогодні, 9 жовтня, поштарі всієї України зустрічають своє професійне свято, то запитую в Ольги Олексіївни, чи мають волинські «зв’язкові» традицію відзначення такого дня.


– Яке би свято ми не зустрічали – день народження, Новий рік, День поштаря – стараємося, аби воно проходило у дружній, майже родинній обстановці, – зауважує оповідачка. – Якщо казати за цьогорічне 9 жовтня, то припало воно на четвер – тобто найбільш гарячий день тижня, коли отримуємо свіжу пресу і маємо оперативно розвезти її до кожного читача. Тобто урочистостей як таких провести не маємо можливості.

– Однак винагородою за непросту роботу стає живе спілкування, – додають листоноші, до яких заходимо привітати із Днем поштаря. – Ми і всі новини першими знаємо, і всі секрети відаємо. А як приємно, коли їдеш по селу велосипедом, а тебе вже коло воріт виглядають, наче рідну…

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%