Бібліотека – у столітній хаті

Бібліотека – у столітній хаті

Польських власників давно вже нема, а їхня хата досі слугує селянам.

Колоритна будівля у центрі горохівського села ніби зійшла з чорно-білого фото. Саме на такі хатини – низькі, побілені, з маленькими віконницями – часто натрапляєш у світлинах музейних фондів чи історичних журналів.

Однак на Горохівщині, та й не тільки там, столітні будинки досі дихають життям.

Якщо говорити за Скірче, то двері тутешньої хати-музею ніколи не зачиняються, бо саме тут розмістилася бібліотека.

Ззаду хатина підперта кілками: споруджена-бо ще за Польщі. Власники теж давно відійшли у Вічність. Та на совість збудоване житло продовжує слугувати людям.

Раніше в хатині працювала сільська рада. Згодом трудилися поштарі. А тепер цей дім перетворився на скромне царство знань. І якщо не дуже придивлятися, то спереду та зсередини будинок іще досить нічогенький.

– Я вже дев’ять років працюю бібліотекарем. І весь цей час стараюся підтримувати приміщення в належному стані. Бо хай би там що не казали, а люди не перестають цікавитися книгами, газетами, журналами, – розповідає Жанна Вітюк. – З усіх мешканців сіл Скірче та Жуковець (це наша сільрада) 502 записані в бібліотеці.

Як підмітила пані Жанна, учнів і студентів цікавить література з навчальної програми. Людей старшого віку – твори фантастів чи істориків. Жіночки люблять житейські історії почитати.

– Попри нестачу коштів, ми все одно передплачуємо журнали та газети. Окрему підшивку маємо «Волинської газети». Аякже! Ви ж пишете якраз про те, що найбільше сьогодні болить, – події на Сході, політику, долю вояків та їхніх родин, – робить нам комплімент Жанна Іванівна.

А що бібліотека у старому приміщенні – нічого, протримаємося, з оптимізмом каже жінка:

– Головне, аби мир у наші сім’ї повернувся та горохівські хлопці, для яких бронежилети і продукти закупляємо, швидше прийшли додому.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.  
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%