Ідеально голосують… у тюрмі

Ідеально голосують… у тюрмі

Можливість проголосувати на цих виборах втратили не лише на Сході країни, а й ті, хто… хворіє з 23 жовтня.

Таке нам розповіли на спеціальній виборчій дільниці №070729 (одномандатний виборчий округ №23), що при Маневицькій центральній районній лікарні.

– Цього разу законодавством передбачено: люди, які поступили у лікарні 23-го числа і пізніше, не мали права голосувати – їх просто не змогли внести у списки. На попередніх виборах – президентських – таке було можливим до п’ятниці. Тож вийшло так, що чимало хворих втратили своє конституційне право через недоліки у законодавстві, – розповідає голова ДВК Світлана Здрок. – Шкода: знаєте, ми ходили по палатах, то люди, яких не було у списках, казали, мовляв, несправедливо. Але що ми тут вдіємо…

Світлана Здрок – очільниця з досвідом. Свого часу працювала на виборах навіть у Донецьку. Каже: їхні дільниці й справді специфічні. Бо якщо на звичайній членам комісій треба уточнювати списки виборців, то тут їх надає лікарня.

– Ми лише за день до виборів маємо уточнити, чи ці люди не померли, не пішли додому, не виписалися, – розповідає Світлана Іванівна.

Що цікаво: чимало пацієнтів просто втратили можливість віддати голос, бо не мали із собою паспорта.

На лавці коло лікарні курить молодий чоловік. Запитую: мовляв, проголосували?

– Та ні, – каже.

– А чому? – дивуюся щиро.

– Нема в мене тут паспорта. Я що: мав із паспортом в лікарню їхати?

Ще один цікавий факт про спецдільниці: хворі обов’язково мають прибути на голосування у супроводі, в цьому випадку – медсестри. Що цікаво і дещо абсурдно: загалом виборців на цій дільниці – 55. На всю цю братію – 14 членів комісій та 7 спостерігачів, бо ж кожна партія дуже хоче, аби був її представник. Тут уже точно все відбудеться без порушень – усе розгледять…

Їдемо далі. Коло районного Будинку культури у Маневичах, де працює окружна комісія 23-го виборчого округу, досі на стовпі – кандидат. Не станемо уточнювати, хто саме, скажемо одне: навіть у день виборів не спрацювало, так і лишився позаду.


Але загалом вибори у Маневичах відбулися без порушень. Зокрема голова окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №23 Світлана Бугайчук каже, що ці вибори – складні, бо ж організація відбувалася в екстремальному режимі – дуже стислими виявилися терміни підготовки. Але ніби впоралися, принаймні ніхто не поскаржився на нестачу чогось необхідного.

– Вибори ніколи легко не відбуваються. Але колектив у нас дуже хороший, спрацьований. Тож упоралися. А загалом у нас – 262 дільниці по 4 районах (Любешівський, Маневицький, Ківерцівський та Камінь-Каширський, – авт.), – каже Світлана Оксентіївна.

Цікаво, що в цьому округу – дві особливі спецдільниці: при цуманській та маневицькій виправних колоніях. Але там, кажуть в окружній комісії, усе чітко та злагоджено, причому – завжди.

– Ці спецдільниці особливі тим, що… безпроблемні, – коментує Світлана Бугайчук, котра на виборах працює ще з 2004-го, встигнувши за цей час побувати у лавах двох партій – спочатку «Нашої України», а тепер «УДАРу». – У них усе дуже чітко, явка виборців завжди стовідсоткова.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%