Досвід перших

Досвід перших


Тихе та привітне с. Озерце Ківерцівського р-ну завдяки своїм жителям та місцевій владі вже давно зажило доброї слави населеного пункту, що гармонійно розвивається на чолі з багаторічним сільським головою Євгенією Терпелюк, котра взяла на озброєння і власні ідеї, і позитивний досвід попередників.

Про що казати, коли тут мало не кожна сільська вулиця має асфальтове покриття, функціонують усі необхідні селянам заклади освіти, культури та соціальної сфери, працюють потужні підприємства, а попереду – нові горизонти розвитку інфраструктури у випадку, коли, врешті-решт, у держави дійдуть руки до перетворення військового аеродрому в сучасний цивільний аеропорт.

Звичайно, меж для самовдосконалення немає, тому люди з Озерця, Клепачева та Небіжки наразі особливо прагнуть покращення автобусного сполучення між Озерцем та райцентром, адже в сусідній Луцьк їм дістатися набагато простіше, ніж у Ківерці.

Втім від народних депутатів, яких тут обирали 26 жовтня ц. р., очікують, звичайно, не лише вирішення місцевих проблем, але й виконання завдань державного масштабу. Хоча б тому, що Верховна Рада України – не «Укравтодор» чи Міністерство транспорту та зв’язку.

До обіду на дільниці №070313, розташованій в доглянутому та теплому приміщенні Будинку культури, не було вельми багато виборців. Це й зрозуміло: православні цієї недільної пори звикли ходити в храм. Але духовне зовсім не завадило їм після богослужіння виконати й мирські справи. Тому активність на цій дільниці була однією з найкращих в усьому Маневицькому окрузі №23. А першим прийшов проголосувати Юрій Терпелюк.

– Одразу й подумали: раз чоловік першим зайшов, значить, усе в нас буде добре, – з гумором прокоментувала цей історичний факт секретар комісії Світлана Котельчук, до якої завітали разом із головою комісії Світланою Каленюк.

На запитання, а чи були в Озерці громадяни, для яких нинішні парламентські вибори є першими в тій чи іншій іпостасі, з’ясувалося: з 298 внесених у списки виборців юна односельчанка Наталія Лесік голосувала вперше в житті. А для трьох мешканців села робота в складі виборчкому цьогоріч виявилася також першим життєвим досвідом проведення волевиявлення громадян.  Власне, голова комісії Світлана Каленюк також уперше працює на такій відповідальній посаді, а у звичайному житті Світлана Миколаївна трудиться на підприємстві «Луцьктепло».

Щоб, бува, ніхто не надумав здійснювати якісь маніпуляції чи порушення, за ходом процесу уважно стежили 9 спостерігачів. Надіслали свої «очі» та «вуха» в Озерце «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Заступ», «Батьківщина», а також кандидати в народні депутати Ігор Єремеєв, Людмила Кирда і Федір Веніславський. Щоправда, на момент відвідин цієї дільниці в просторому та гарно оздобленому залі виявилися не всі зареєстровані спостерігачі. Ті ж, які сумлінно виконували свої громадські обов’язки, охоче відгукнулися на пропозицію сфотографуватися на пам’ять про вибори в с. Озерце.


 А що думають про чергові вибори прості волиняни і чого від них очікують? Думки лунають різні, але пенсіонерка із с. Озерце Ківерцівського р-ну Ярослава Локшук озвучила побажання фактично всіх людей літнього віку.

– Щоб мир був, життя добре й аби пенсію підвищили, – зауважила Ярослава Артемівна.

І додати до цих слів немає чого. Хіба що зауважити: волевиявлення в цьому гарному селі відбувалося не тільки за всіма вимогами чинного законодавства, але в невловимій атмосфері затишку та доброзичливості. Це й прекрасно: вибори приходять і відходять, а односельчанам тут жити й жити…

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: дебют Світлани Каленюк на посаді голови дільничної комісії; чарівні спостерігачі; Ярослава Локшук, яка народилася ще «за Польщі», вже не на одних виборах побувала…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%