Цей диплом – не для рамочки!

Цей диплом – не для рамочки!


Волинські студенти здобувають диплом польського університету без необхідності переїжджати за кордон.

Багатьом відома ситуація, коли українець за кордоном може свого диплома засунути хіба що в рамочку. І аби влаштуватися на більш-менш престижну роботу, мусить додатково навчатися та підтверджувати професіоналізм.

Відтак прогресивна молодь узялася активно виїжджати за кордон і здобувати освіту у тій же, приміром, Польщі або навіть Великій Британії.

Однак чималі кошти на дорогу, проживання, харчування, помножені на хвилювання батьків, зробили закордонну освіту не доступною для більшості молоді.

Ось тому завдяки Волинському інституту економіки та менеджменту, за сприяння міністерств України та Польщі і за дієвої підтримки Генконсульства РП у Луцьку наші студенти отримали прекрасний шанс. Шанс мати диплом європейського вишу без потреби виїздити до ЄС.

– Усе почалося зі співпраці ВІЕМу та Старопольської вищої школи в Кельцях Республіки Польща, – розповідає передісторію ректор інституту Артур Горбовий. – Відразу то були поїздки, обмін досвідом викладачів і студентів. А п’ять років тому, ще коли про євроінтеграцію мало й говорилося, ми з ректором-колегою Яном Телюсом вирішили: що їздити обмінюватися, коли можна офіційно навчатися? Аби все було юридично оформлено, довелося вийти на рівень міністерств обох держав, отримати «добро» генеральних консульств. Але нашу мрію таки вдалося втілити і з 2011-го у ВІЕМі відкрилася філія Старопольської вищої школи, студентами якої стала українська молодь.

Хоча подібної практики ні Україна, ні Польща ще не мали, втім охочих долучитися до проекту «Крок до євроінтеграції» вистачало. І це пояснюється багатьма причинами. Так, зарахування відбувалося (й це триває надалі) без урахування результатів ЗНО. Європейський диплом бакалавра (що визнається в усьому світі!) здобувається всього за три роки навчання. Задля того не треба їхати до Польщі, позаяк стаціонарна чи заочна форми обираються в Луцьку, на базі ВІЕМу. Водночас студенти мають нагоду практикуватися в університетах країн ЄС. І оплата за всі ці переваги – 2 тис. злотих на рік (тобто не більше, ніж в українських вишах).


– Для Старопольської вищої школи це теж було великим кроком уперед. Адже ми були й донині лишаємося першими та єдиним у Польщі вишем, який відкрив свою філію за кордоном, – зізнався Ян Телюс. – Я не менше радий за наших студентів в Україні, котрі нині здобувають високоякісну освіту та в рамках міжнародної програми «Ерасмус» можуть обирати практику в 50 університетах Західної Європи (з усіма закладами ми уклали відповідну угоду). Окрім того, мають шанс претендувати на доволі солідну стипендію і щороку час протягом трьох місяців працювати за кордоном.

– Ті студенти ВІЕМу, які вже три роки навчаються у волинській філії Старопольської вищої школи, неодноразово виїздили за кордон. Один хлопчина побував у вишах трьох країн Європи, а його ровесниця під час навчання у Греції зуміла за три місяці ще й заробити на дитячій анімації п’ять тисяч євро! – додає Артур Горбовий і знайомить із такими успішними молодими людьми.


Учасниками унікальної інавгурації стали не лише ректори українського та польського вишу, не тільки студенти, батьки й журналісти, а й головний освітянин Волині, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валентина Загрева та Генеральний Консул РП в Луцьку Беата Бживчи, котра, до речі, запросила провести посвяту не деінде, а у приміщенні Генконсульства.

Учасники та гості заходу побажали першокурсникам максимально скористатися шансом, який вони отримали від життя. Бо далеко не всім випадає і здобути освіту, і побачити світ, і себе  реалізувати.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора. 
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 54.5%
Мене це не стосується. (3) - 5.5%