Сумне 70-річчя

Сумне 70-річчя

За документами Державного архіву Волинської області, 19 квітня 1943 р. заручившись підтримкою гітлерівських окупантів, загони Армії Крайової та польських колоністів із Андріївки та Марусі, у Великодній понеділок рано-вранці оточили  та знищили с. Красний Сад Горохівського р-ну.

Сонних жителів убивці підіймали з постелі, виводили в клуні, ложили ниць і знищували вогнепальною та холодною зброєю. Не пошкодували ні дітей, ні стариків… Живими після кривавого побоїща лишилося всього п’ятеро осіб: Ольга Новосад та її син Ярослав, Галина Козик, Василь та Лариса Галій. А 103 жителі Красного Сада загинули від рук карателів. 
Наступного дня, у вівторок, усе майно й худобу було вивезено на фільварки в Угринів та Андріївку. Тіла покійних карателі поховати за християнським звичаєм заборонили. А в середу всі будинки було підпалено, і село згоріло разом із розстріляними жителями.
Після війни останки загиблих жителів було перепоховано у братську могилу, а 19 квітня 2012 р. на кладовищі с. Красний Сад (на могилі вбитих його мешканців) відкривали пам’ятник за участю голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, керівників єпархій: УПЦ – митрополита Ніфонта, УПЦ Київського патріархату – митрополита Михаїла, Римсько-католицької церкви – єпископа Маркіяна Трофим'яка, а також свідків тієї страшної трагедії – Галини Вітюк, Віри Степанюк та представників громадськості. А на місці, де, власне, відбувалися вбивства і катування українців Красного Саду, теж встановлено монумент.
Тож 19 квітня ц. р. для пошанування пам’яті жертв Волинської трагедії на кладовищі у с. Красний Сад духовенство відслужило поминальну панахиду. За участю громадськості, свідків тих подій, представників обласної та районної влади відбувся скорботний мітинг і покладення квітів до стели загиблих жертв Красного Саду та пам’ятного знаку в с. Маруся.
Захід відбувся у рамках відзначення 70-х роковин Волинської трагедії, що проходять під гаслом «Через порозуміння – до примирення». 
Прес-служба облдержадміністрації.
На фото Ярослава КУХАРЕНКА: під час вшанування вбитих 70 років тому українців у с. Красний Сад.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%