Дезертири чи жертви?

Дезертири чи жертви?

38 військовослужбовців 51-ї окремої механізованої бригади та три – зі складу 72-ї ОМБР повертаються з гарнізону в Запоріжжі до місця постійної дислокації своїх підрозділів.

На території військової частини А-2331 у Володимирі-Волинському вони очікуватимуть завершення розслідування кримінальної справи, порушеної за підозрою в масовому дезертирстві мобілізованих у зону АТО солдатів та сержантів, які 25 липня ц. р. після тривалих боїв у так званому «Південному казані» без наказу командування вступили в переговори із сепаратистами, з їхньою допомогою через окупований пункт пропуску «Ізварине-Донецьк» на межі Луганщини та Ростовської обл. виїхали на територію Росії, а потім були депортовані в Україну, де їх затримали.

Причиною таких дій військовослужбовці назвали безвихідність ситуації, коли в них закінчилися не лише боєприпаси, але й продукти харчування. Проте  начальник Прикордонного управління ФСБ по Ростовській області Васілій Малаєв московській агенції «РИА-Носости» назвав інший мотив відступу:

«Небажання воювати проти власного народу».

А в розмові з кореспондентом агенції «ИТАР-ТАСС» один із інтернованих солдатів заявив: «Ми потрапили під вогонь, після чого постало питання життя та смерті. Діватися було нікуди, підмоги ми не очікували. Важливіше було зберегти власне життя. Ми оголосили своєму командирові, що вирішили перейти до ополченців, щоби в подальшому потрапити в Росію».

Варто зауважити, що під час розслідування цієї заплутаної справи виникало чимало непорозумінь. Насамперед, як справедливо зауважив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, неможливо оцінити дії осіб рядового складу без детального розслідування дій командування. Тим паче, що призначений у травні ц. р. замість відстороненого командира 51-ї ОМБР полковника Володимира Яцківа підполковник Павло Пивоваренко під час подій біля Іловайська зник у невідомому напрямку й існує реальна підозра, що він давно працював на сепаратистів, а під час прориву з оточення взагалі виїхав до родини в Росію, де вона заздалегідь отримала житло.

Тому на початку листопада в Запоріжжі біля військової прокуратури та в Києві біля офісу ГПУ відбулися акції протесту громадських активістів, родин затриманих військовослужбовців та їхніх адвокатів. Згодом Генпрокурор Віталій Ярема таки знайшов час для зустрічі з представниками мітингарів, а потім було ухвалене рішення не лише про дозвіл на повернення солдатів на Волинь, але й про відсторонення від займаних посад військового прокурора Запорізького гарнізону Михайла Івлєва і прокурора Південного військового округу Павла Богуцького, які контролювали хід розслідування цієї кримінальної справи.

Роман УСТИМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%