Знаменитості – поруч

Знаменитості – поруч

6 листопада, напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, керівники області привітали працівників мистецької ланки з професійним святом.

З усіх куточків області прибули цього дня представники установ та відомств галузі культури та провідні народні майстри, аби заслужено отримати нагороди за сумлінну роботу.

Серед тих, кого відзначили цього дня, – знані краяни. Як скажімо, майстриня Марія Кравчук із с. Купичів Турійського р-ну. Ми поцікавилися у Марії Василівни, чим важливе для неї професійне свято. «Для мене важливо – творити, залишатися митцем і вчителем понад усе», – відповіла талановита, а в миру дуже скромна волинянка. Вона – не тільки дивовижна майстриня, а й умілий педагог, з-під крила якого зродилося чимало юних талантів. 

Чи ж – керівник знаменитого народного аматорського ансамблю народної пісні «Родовід» Людмила Довгун (на фото).  Колектив, на чолі його вже чимало літ поспіль – ця талановита жінка, направду є візитівкою Камінь-Каширського р-ну, а часто – й Волинської області загалом. Бо Людмилі Довгун із її колегами довелося побувати не на одній відомій сцені. «Родоводу» вже майже три десятки літ! Ансамбль об’єднує кількадесят закоханих у пісню мешканців району, які в миру мають зовсім буденні професії. З гордістю розповідає концертмейстер про свою роботу. І зазначає, що ні на грам не шкодує про обраний професійний шлях. Хоча свого часу, як і належить молодим та закоханим у мистецтво і музику зокрема, мріяла про ширші горизонти. А вдома залишається ненькою та господинею. Але навіть так продовжує дбати про майбутнє покоління хранителів традицій – бо й донька пішла маминим шляхом, а нині навчається в училищі культури та мистецтв ім. Стравінського у Луцьку.  За словами жінки, Камінь-Каширщина – дуже багата талантами земля й гордиться своїми краянами! В районі загалом – понад дві сотні колективів художньої самодіяльності, з яких до десяти мають звання народних аматорських.

Кращих із кращих цього дня привітали зі святом  голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова обласної ради Валентин Вітер і начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук.

Наш кор.

Фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%