Органічні примхи та рільничі настрої

Органічні примхи та рільничі настрої

Елементарні символи примітивної землеробської праці вже майже 100 років використовують як символи різноманітних партій, що або перебувають при владі, або хочуть її отримати. Причому все почалося з більшовиків, але новітніми аграріями та радикалами, мабуть, не закінчиться.

Власне, полюбляють вітчизняні політики використовувати і певні частини людського тіла. Приміром, партія «Батьківщина» застосовує у своїй символіці зображення серця.

Отже, ніша серця вже зайнята Юлією Тимошенко та її соратниками. Як і три пальці руки в атрибуті «Свободи». Тоді як про використання голови чи кулака в символіці ще мріяти можна (особливо «УДАРові Віталія Кличка!). А от про зображення на прапорах деяких інших частин людського тіла краще й не думати…

Утім органи – це добре, та реманент для обробітку землі та ведення сільського господарства – краще. Першими це зрозуміли більшовики. Вони не тільки взяли на озброєння червону зірку, але й селянський серп та робітничий молот.

Потім настала черга «Нашої України»: помаранчеві помістили на своєму партійному гербі підкову, загублену якимось троянським конем.

Реформована з Аграрної на Народну партія також не забарилася: прикрасила свою символіку снопами із зерновим колоссям.

Партія Зелених України, у свою чергу, не забула про врожайність та екзотичність: тут використали малюнок квітучого соняшника.

Але чим далі, тим більше вітчизняних політиків почали схилятися до інструментів селянської праці, сподіваючись, що вони добре відомі якщо не молоді, то представникам старшого покоління.

Створена Вірою Ульянченко, колишньою главою Секретаріату Президента України Віктора Ющенка, партія аграрників під колоритною назвою «Заступ» мала нагадати селянам, що все на землі починається не із серпа: спочатку був заступ (тобто лопата).

Та апогеєм творчих пошуків стала «Радикальна партія Олега Ляшка». Спочатку її лідер із вилами в руках виступив із парламентської трибуни, а згодом зображення знаряддя для викидання гною з’явилося на партійних прапорах та пропагандистських плакатах.

Якщо процес розвиватиметься в подібному напрямку й надалі, то незатребувані символи примітивної рільничої праці також буде взято на озброєння. Як колись говорив Герой України Анатолій Француз, «осторонь ніхто не стоятиме»!

Наприклад, чи не час створити Партію захисту прав небіжчиків, для якої нічого кращого, ніж коса на прапорі, й не придумати.

Чомусь припадає пилюкою байдужості плуг. А дарма: порівняно з деякими невиразними атрибутами «молодих партій» він здатен символізувати і силу, і міць, і магістральний рух до обраної мети.

Непоміченими для майстерних політтехнологів залишилися граблі, хоча саме цей реманент повинен стати розпізнавальним знаком для партій, які постійно наступають на одні й ті самі граблі, але навіть після дошкульних ударів держаком по лобі не роблять ніяких висновків. Тут  «право першої ночі», мабуть, треба віддати Анатолієві Гриценку разом із його «Громадянською позицією»…

Словом, на минулих парламентських виборах світ клином не зійшовся. Попереду, повірте, нові масові волевиявлення наших громадян. І хто здивується, коли, наприклад, на гербі сили, що захищатиме права українських заробітчан, хтось намалює сапку?

Бо на які жертви не підеш, аби сподобатися електоратові та зачепити найтонші струни його душі?

Данило ЗАБАЙКАЛЬСЬКИЙ.

На фото з газети «Кримський телеграф»: партійно-органічна символіка – на вулицях столиці…

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%