Батальйони просять… ротації

Батальйони просять… ротації

22 листопада рідні військових I батальйону територіальної оборони «Волинь» знову зустрілися з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком. Їхнє прохання незмінне: провести ротацію солдатів, які ще з травня несуть важку і небезпечну для життя та здоров’я службу в зоні бойових дій! Напружена та відверта розмова тривала понад 4 години…

На прохання матерів також прибули народний депутат України від Маневицького округу №23 Ігор Єрємєєв, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, радник голови облдержадміністрації Борис Кондратюк.

Як інформує прес-служба облдержадміністрації, Володимир Гунчик укотре наголосив, що питання ротації особового складу I батальйону – серед пріоритетних, і він робить усе можливе, аби прискорити цей процес. На минулому тижні голова уже зустрічався з начальником Генерального штабу Збройних сил України Віктором Муженком, який запевнив, що вже складений і виконується графік ротації батальйонів територіальної оборони України. Проте зазначимо, що ця інформація не розголошується задля збереження життя українських бійців.

Секретність на рівні Генштабу можна зрозуміти. По-перше, розголошення військової таємниці може справді призвести до активізації терористів та спроби завдати ударів по наших батальйонах, коли ті перебуватимуть на марші. По-друге, проблема комплектації бойових підрозділів України в зоні проведення АТО залишається складною, бо третя хвиля мобілізації відбулася не в тих масштабах, які очікувалися, про четверту зараз мало говориться, та й невелику кількість солдатів-строковиків уже давно потрібно відправляти в запас, тоді як проблема призову нових військовослужбовців теж залишається відкритою.

У той же час на першому етапі комплектації як батальйону «Волинь», так і інших підрозділів тероборони, передбачалося, що вони переважно виконуватимуть завдання не на лінії фронту. Та й питання забезпечення цих підрозділів обмундируванням, амуніцією, продуктами харчування, транспортом та сучасним озброєнням несподівано стало клопотом виключно органів влади нашої області, волонтерських організацій та групи народних депутатів. Як наголосив Володимир Гунчик, із обласного бюджету було виділено 1 млн грн для вирішення проблем матеріально-технічного забезпечення батальйону, з яких залишилося освоїти  лише164 тис. грн.«Маємо зробити все, щоб територіальний батальйон «Волинь» у найкоротші терміни повернувся або в місце своєї дислокації у Володимир-Волинський, або був виведений у 4-5 безпечну зону», – зауважив Володимир Гунчик.

Народний депутат України Ігор Єрємєєв повідомив, що в рамках програми «Збережи життя солдату!» на минулому тижні він укотре відвідав бійців I батальйону територіальної оборони «Волинь» у Дебальцевому.

«Головне, що людей турбує – негайна ротація наших бійців, бо хлопці вже понад 60 днів перебувають на першій лінії фронту, – деталізував Ігор Єремеєв. – Минулого тижня я був у цьому батальйоні. Привезли з колегами велику партію допомоги. Своїми очима бачив, що це хлопці-герої, які не відмовляються воювати та захищати Україну. Але вони виснажені, і їм уже конче потрібен хоча б тимчасовий відпочинок. У Міноборони з цього питання є відповідь: існує чіткий графік здійснення ротації батальйонів територіальної оборони не лише Волині, але й усієї України. Родичі бійців не вірять в ці обіцянки і наполягають на негайній ротації, інакше будуть вдаватися до радикальних дій… Коли почне працювати новообрана Верховна Рада, питання батальйону винесу на обговоренні і в сесійну залу. Адже, окрім ротації, проблемою залишається і матеріальне-технічне забезпечення «Волині». Попри всі рапорти уряду, що наші війська забезпечено на сто відсотків, це не так».

До речі, побував у зоні бойових дій, де воюють наші земляки в складі батальйону «Волинь», Ігор Єремеєв не тільки для того, щоб ознайомитися з реаліями військової служби наших солдатів та офіцерів. На передову лінії фронту під Дебальцевим Ігор Миронович привіз два буси з речами та спорядженням, які вкрай необхідні бійцям як у бою, так і в короткі хвилини перепочинку. Подарував те, що їм найбільш потрібно: тепле обмундирування, зимові спальні мішки, біноклі нічного бачення, тепловізори, медикаменти… Скільки це коштує, мабуть, говорити не варто: один лише тепловізор, який фіксує пересування ворожих піхотинців у нічну пору добу, вартує майже 80 тис. грн…

Аби боєздатність «Волині» була на кращому рівні і щоби бійці та командири постійно відчували підтримку, 23 листопада Ігор Єремеєв передав представникові тербатальйону Андрієві Воху позашляховик «Ленд Ровер», який одразу з Луцька виїхав на Донбас.

Роман УСТИМЧУК.

Від редакції. На превеликий жаль, у розташування тербату «Волинь» цими днями сталася трагедія. Під час виконання бойового завдання загинув мешканець Каменя-Каширського Сергій Склезь. Як повідомив голова райради Віктор Сус, місцева влада допомогла спорядити мікроавтобус, який виїхав в м. Артемівськ, щоб забрати тіло героя. Гіркота цієї втрати посилюється ще й тому, що в загиблого на війні Сергія Склезя залишилися лише мама та сестра, а старший брат ще раніше загинув на заробітках у Росії за досі нез’ясованих обставин…
 

На фото з відкритих джерел та автора: ось вони – захисники України з нашого тербатальйону! принципова розмова бійців «Волині» та їхніх родичів із волинською владою; тут розпочинається Донецька обл.; руйнування внаслідок артобстрілів із боку бойовиків; терористи знищують всю інфраструктуру Донбасу; Ігор Єремеєв спілкується з Андрієм Вохом після вручення позашляховика для волинського батальйону.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%