Свій пожежний автомобіль!

Свій пожежний автомобіль!


Жителі найвіддаленіших населених пунктів Троянівської та Новорудської сільських  рад Маневиччини неодноразово зверталися до керівників району щодо забезпечення місцевої рятувальної команди пожежним автомобілем. Такий транспорт для глибинки був не просто потрібним, а життєво необхідним.

Судіть самі: у разі виникнення пожежі мешканцям сіл  Черськ, Майдан, Бережниця, Троянівка, Градиськ, Нова Руда  доводилося очікувати, допоки рятувальний автомобіль із райцентру чи ближнього лісгоспу добереться на приборкування вогню. Адже щоб подолати віддаль понад  50 км до населених пунктів за максимальної швидкості, треба було затратити чимало часу. І це тоді, коли на кону в таких випадках часто не лише людське майно, а й життя.

Віднедавна у громади є свій пожежний транспорт! За сприяння районної влади, підтримки управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області урочисто передали автомобіль, який перебував на балансі ВДПРЧ Маневичі №13.

Начальник відділу Валерій Клімчук зазначив: «Автомобіль, який укомплектовано всім необхідним обладнанням, передано громаді у постійне безоплатне  користування на основі договору. Для його обслуговування вводяться додаткові робочі місця та залучається до гасіння добровільна пожежна частина, створену із жителів села».

Очільник Троянівської сільської ради  Микола Ясюк (якого вже втретє поспіль обирають  сільським головою!) не приховував задоволення від події. Саме завдяки наполегливим старанням сільського голови громада і змогла отримати автомобіль. Дякує жителям, які спочатку віддали свою частку паю  на власність, а потім активно долучилися до облаштування гаража та підсобного приміщення для чергування.

«Не було такого, щоби хтось відмовив чи не прийшов працювати: я сам роблю і люди коло мене. Усі ремонтні роботи зробили самі, кошти йшли на матеріал», – розповідає Микола Ясюк. Особливо дякує народному депутату України Ігореві Єремеєву та місцевому підприємцеві с. Бережниця Миколі Смітюху, які  надали фінансову допомогу.

Радник голови облдержадміністрації Андрій Линдюк, який узяв участь в урочистій події, відмітив господарський дух керівника сільської громади Миколи Андрійовича: «У цей непростий для держави час деякі жителі району намагаються триматися осторонь громадських проблем, і , на жаль, ще є такі сільські голови, що дотримуються принципу «нащо воно мені», тим самим породжуючи байдужість. А Микола Ясюк дбає про громаду – і ось результат».

Також керівник запевнив жителів села, що місцева пожежна команда матиме підтримку та сприяння від районної влади.

Тож – сухих рукавів сільським приборкувачам вогню!

Інна ЛЕВЧИК.

Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%