Партнерство на ринку праці

Партнерство на ринку праці


19-20 грудня у рамках Всеукраїнської декади зайнятості на Волині відбулася міжнародна конференція «Партнерство на ринку праці: результати та перспективи».

Напередодні Дня створення державної служби зайнятості, що відзначається 21 грудня, було обговорено напрацювання у вирішенні проблем зайнятості населення та окреслено конкретні напрямки співпраці на майбутнє. Партнери, яких запросили, вже давно надійні і віддані помічники служби зайнятості. Також у конференції взяли участь представники Люблінського воєводського бюро праці Малгожата Сокол та Казімєж Стоцький.

У залі Любомльського центру зайнятості відбулося пленарне засідання, на якому головувала директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук. Із вітальними словами перед учасниками заходу виступили голова Любомльської райдержадміністрації Ігор Торба, голова місцевої райради Микола Сушик та Любомльський міський голова Роман Ющук. Адже вирішення проблеми зайнятості для громади прикордонного району особливо актуальна. Заробітчанські настрої любомльчан та низький рівень оплати праці, що пропонують місцеві роботодавці, спонукають до невідкладного обговорення та вирішення питань ефективної зайнятості.

Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук зазначила, що тема партнерства 2015-го буде звучати у контексті розвитку підприємництва:

– Усі партнери служби зайнятості мають спільно йти до того, аби виховати потужного, амбіційного, успішного підприємця. Тому що це один із найбажаніших сегментів ринку праці. Від його ініціативності залежить добробут кожного з нас.

Заступник директора обласного центру зайнятості Алла Чубара представила учасникам конференції напрацювання закладу за 24 роки існування, які були досягнуті завдяки якісно налагодженій взаємодії з державними структурами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, господарськими структурами, закордонними колегами, ЗМІ. Партнерська діяльність охоплювала три напрямки: активне сприяння зайнятості, просвітницькі заходи та інформаційну роботу.

У доповнення Раїса Кучмук підкреслила важливість спрямування спільних зусиль партнерів для допомоги тим громадянам, які постраждали внаслідок військових дій на Сході України та анексії Криму.

Декан факультету бізнесу Луцького національного технічного університету Тарас Божидарнік представив учасникам конференції напрацювання факультету щодо забезпечення ефективної зайнятості економічно активного населення на засадах соціального діалогу. Науковці проаналізували основні проблеми ринку праці та висловили свої пропозиції щодо адаптації державної політики зайнятості відповідно до вимог ринку. Запропоновано створення Національної тристоронньої соціально-економічної ради, яка б регулювала і реалізувала стратегічний набір забезпечення ефективною зайнятості економічно активного населення.

Зацікавив учасників зустрічі спільними здобутками у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) президент Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив, директор обласного молодіжного центру праці Петро Лавринюк. Адже ОСББ – це механізм створення ефективного господаря і власника, можливість підвищення якості та контролю комунальних послуг, створення нових робочих місць і легалізація зайнятості професійних робітників. ОСББ має найбільший потенціал для економії енергоресурсів на рівні кінцевого споживача.

Мотиваційні аспекти працевлаштування виклала у своєму виступі голова правління Волинської обласної молодіжної громадської організації «Регіональний інститут європейського розвитку» Олена Кобріна. За її словами, нові категорії населення, які сучасні події виокремили в українському суспільстві, потребують особливої підтримки й уваги. Фахівці служби зайнятості виступають у ролі буферів, які приймають на себе всі наслідки психологічної напруги. Щоб нейтралізувати всі ці прояви, організовуються тренінги.

Представник інформаційно-консультаційного центру освіти та працевлаштування в Польщі «Гарант» Артур Буховцев розповів учасникам зустрічі про напрямки роботи центру, що діє з 2007-го, партнерів, основні завдання та здобутки. Найважливіше, що пропагує інформаційно-консультаційний центр «Гарант» – це легальна праця і соціальний захист працюючих українців.

Особливий інтерес в учасників конференції викликала доповідь директора воєводського бюро праці в Любліні (РП) Малгожати Сокол. Польська колега розповіла про особливості ринку праці Люблінського воєводства в умовах євроінтеграції, про партнерство та соціальний діалог, що спрямовані на вирішення конкретних питань.

За словами, Малгожати Сокол, основне завдання бюро праці – активізація безробітних у пошуку роботи. Працювати з певними соціальними групами населення допомагають партнери – громадські організації. До речі, проблема невідповідності попиту та пропозиції на люблінському ринку праці така ж актуальна, як і на волинському. Молодь прагне здобувати вищу освіту, а роботодавці потребують кваліфікованих робітників.

Цікавою була розповідь польських колег про діяльність Люблінської обсерваторії праці, Європейську службу зайнятості, організацію торгів праці. Польські колеги мають проблеми із відтоком кваліфікованої робочої сили за межі держави, але інформацією про можливості працевлаштування в інших країнах ЄС забезпечують усіх охочих.

Малгожата Сокол та її заступник Казімєж Стоцький поділилися також досвідом проектної діяльності бюро праці.

Як підсумок конференції директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук та директор Люблінського воєводського бюро праці Малгожата Сокол підписали угоду про співпрацю.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ ОЦЗ.

На фото: Малгожата Сокол і Раїса Кучмук підписують угоду про співпрацю.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%