«Ще хочу і вже можу»

«Ще хочу і вже можу»


Олександр Пиза – активний дописувач у соцмережах. А от на сесіях міськради його мікрофон вмикається не часто. Із чим це пов’язано: з гаслом «Не словом, а ділом» чи із зосередженням уваги на районах, у яких Олександр Зіновійович трудиться як помічник нардепа?

Про своє небажання бути аж надто публічним Олександр Зіновійович каже:

– В більшості випадках обранці громади озвучують запит чи беруть слово не тому, що дуже вболівають за проблему виборця, а тому, що хочуть на телекамеру показати це вболівання. Тобто подібна публічність перед журналістами – це не що інше, як дешевий піар, – вважає наш співрозмовник. – Насправді ж основний пласт роботи депутата відбувається в міжсесійний період. Бо ти мусиш ознайомитися з переліком питань на наступну сесію, вникнути в їхню суть, зрозуміти для себе, варто чи не варто це рішення підтримати, потім обговорити питання на засіданні комісій і депутатських груп та лише після цього голосувати або не голосувати.

Щодо роботи Олександра Пизи після того, як він вийшов із лав «Фронту змін» і розпалася однойменна фракція у Луцькраді, то співрозмовник із цього приводу не робить проблеми:

– В роботі депутата без команди не обійтися. Але, попри мою позафракційність, я лишився людиною команди, входжу до групи «Рідне місто» і співпрацюю з колегами задля спільної мети – розвитку Луцька.

Аби цю мету реалізувати, Олександор Пиза вважає за потрібне втілювати в життя низку важливих для міста завдань, які допоможуть обласному центру стати самодостатнім, гарним, комфортним.

Що спільного між Старим ринком і рок-н-ролом?

Коли заходить мова про туристичну привабливість Луцька, слідом зринає питання Старого ринку. І тут, вважає наш співрозмовник, варто згадати слова британського прем’єра Тоні Блера, який говорив: «На рок-н-ролі ми заробили більше, ніж на вугіллі». Так само й лучани мають вирішити: чи займаємося туризмом і рекламою Луцького замку чи й далі спостерігаємо за всім тим безладом, який соромно показати гостям.

– Зараз депутати не хочуть голосувати за перенесення Старого ринку. Бо це – зменшення голосів на наступних виборах, – розкриває карти обранець громади. –  Але моє бачення таке: біля замку можна лишити сувенірний базарчик із нормальною стоянкою для транспорту, а всі ті фури з овочами, клітки з курами й гуманітарку треба перенести, скажімо, до мікрорайону ДПЗ.  

Автобазар – як баба із двома зубами

Не можна, на думку Олександра Пизи, лишати в нинішньому вигляді й автобазар на вул. Єршова:

– Є такий жарт: стара баба – це не та, якій багато літ, а та, в якої тільки два зуба (один зверху, другий знизу). Наш автобазар теж, як стара баба, віджив своє. Тільки замість двох зубів у нього – повна відсутність порядку, санітарних норм і вигоди для луцької громади. Аби змінити ситуацію, варто виділити під автобазар шмат землі. Наприклад – у районі ДПЗ, або на аеродромі в Крупі, чи іншу територію з відповідним облаштуванням. А щоб від такого об’єкта місто мало зиск – продавати підприємця ліцензію на продаж машин і гроші з цієї ліцензії спрямовувати у міську казну.

Плавно перейшовши до теми бюджету, Олександр Пиза радіє з того, що Луцьк нарешті розрахувався зі всіма боргами. Бо це означає: 2015-го з’являться гроші, які підуть на конкретні й потрібні для лучан справи.

– Бюджет – це жменька дірочок, із яких треба сплести сітку, – згадавши притчу про старого рибака, каже Олександр Зіновійович. – І коли дірочок багато, а ниток мало – піймати рибу дуже складно. Але з наступного року, сподіваюся, ситуація зміниться на краще і Луцька міська рада прийме такий бюджет, який допоможе грамотно розпорядитися наявними фінансами.

А грамотно – означає так вкладати гроші, аби вони приносили ще більші гроші. Як варіант – енергоощадні технології. Приміром, заміна старих вікон на нові компенсується економією газу. Прокладання дорожчих теплоізоляційних мереж окупиться збереженням тепла і знову ж таки – заощадженням грошей на блакитному паливі. Тобто напрямків дуже багато.

Розповідаючи про плани на близьку й далеку перспективу, Олександр Пиза дає зрозуміти, що з обов’язками депутата прощатися не хоче. Відтак про свою участь у найближчих виборах як кандидата в депутати каже:

– Можливо, й буду балотуватися. Йти від якоїсь політичної сили чи як самовисуванець – поки не вирішив. Але йтиму. Бо ЩЕ хочу вчитися і ВЖЕ можу щось віддати.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%