Безвихідних ситуацій – не існує!

Безвихідних ситуацій – не існує!


Григорій Пустовіт особливих представлень не потребує. Хоча б тому, що за багаторічну депутатську роботу Григорій Олександрович показав себе ініціативним, системним та відповідальним представником луцької громади в місцевій владі та гідним керівником виконавчої гілки влади всієї Волині.

Але ключові моменти треба нагадати.

Він був секретарем Луцької міської ради, активним учасником Євромайдану, а в непростий для партії «Батьківщина» момент очолив її обласний осередок. Мало того, саме Григорія Пустовіта в буремні дні перезавантаження влади було призначено головою облдержадміністрації, і, щоб хто не казав, його майже цілодобовий графік роботи позитивно вплинув на загальну стабілізацію ситуації  в області.

Ясно, що не все було ідеальним у його роботі, а після обрання Президентом України Петра Порошенка політична конфігурація на Печерських пагорбах столиці дуже змінилася. Як результат – звільнення з посади, а потім – участь Григорія Пустовіта у виборах народного депутата України по Луцьку.

Виграв інший кандидат, і Григорій Олександрович повернувся до звичних справ: виконання повноважень депутата міськради та керівництва облорганізацією «Батьківщини». Він і тут вчинив чесно та відповідально, адже, добровільно залишаючи посаду секретаря міськради, одразу пообіцяв, що у випадку зміни ситуації знову на неї не претендуватиме…

Тому поспілкуватися з Григорієм Пустовітом було особливо цікаво, а ознайомитися з текстом розмови стане корисною справою для багатьох.

– Усе було в рік, що ознаменував сторіччя від моменту початку Першої світової війни… І країна наша кардинально змінилася, й українці вже не ті, якими були ще на початку грудня 2013-го… У вашій долі змін було особливо багато, адже в березні були призначені головою облдержадміністрації, а в липні – звільнені з посади… І все-таки, що виокремите як головне в цілому калейдоскопі подій?

– Революція гідності й здатність Української держави зупинити просування російської агресії вглиб нашої території – це найголовніше, що відбулося! Це дві рівнозначні події, котрі ще вимагатимуть глибокого та вдумливого осмислення. Українці по-іншому оцінили себе самих та власні можливості, наше місце в історії, продемонстрували здатність ставити максимальні завдання та досягати поставлених цілей. Ми продемонстрували світу риси великої нації.

– Я ще забув сказати і про такий важливий етап у вашому житті, як участь у жовтневих виборах до Верховної Ради України по Луцькому округу №22… Григорію Олександровичу, «ходіння» у владу, перебування в ній, перемога інших кандидатів, які висновки дозволили зробити?

– Ще раз переконався: в житті не існує безвихідних ситуацій. І коли доля тобі дарує хоча б один шанс щось реалізувати та змінити ту чи іншу ситуацію на краще, не треба ховати голову в пісок: повинен підніматися на повен зріст і використовувати цю можливість із максимальною користю для суспільства. Ось так, коротко, я відповім і на перше запитання, і на уточнююче.

– На чому зараз більше зосереджуєтеся: на роботі депутата Луцької міської ради чи на функціях керівника партійного осередку? А може, сім’я на першому місці чи ще щось інше?

– Кожна людина, мабуть, повинна основні зусилля прикладати на тій ділянці роботи, де вона в той чи інший момент може себе найкраще реалізувати. Нині важко сказати, чому надаю перевагу: депутатській роботі чи партійній. Це два рівнозначних види діяльності, які доповнюють один одного. Дуже часто вони просто нерозривні! Я особисто завжди дію та голосую як депутат, який базує свою роботу на програмних засадах Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Луцьк, де представники нашої політичної сили мають найбільшу фракцію у міськраді, пересвідчився в дієздатності та продуктивності нашої роботи. Нам спільно з міським головою та депутатами демократичних фракцій  вдалося реалізувати чимало хороших проектів, крім того, є багато задумів на найближчу перспективу. Щоправда, партійна робота зараз вимагає особливої уваги. Чому 2014-го представники нашої політичної сили та партія загалом отримали ті результати, які були зафіксовані на парламентських виборах, ми вже переважно доходимо розуміння. Головне – не опускати рук, а на основі набутого досвіду ще активніше працювати.

– Як суттєво впливають настрої людей на їхню поведінку в той чи інший момент, ви вже переконалися?

– Звичайно! Люди хочуть стабільності, миру, добробуту. Мабуть, у нових політичних брендах, які з’явилися в особі «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі», восени 2014-го вони побачили тих, хто здатен все забезпечити. Але це відбувалося за цілком конкретних історичних обставин, які склалися на момент голосування. А от чи подальша робота цих політичних сил та їх лідерів виправдала сподівання народу?  Утримаюся від коментарів.

– Мабуть, і для вас особисто стали несподіванкою результати волевиявлення лучан на дострокових парламентських виборах… Серед лідерів симпатій виявилися ті, про кого ще кілька місяців до оголошення виборів узагалі мало хто чув…

– Лучани зараз дуже шанують захисників нашої держави, які воюють на Донбасі зі зброєю в руках. Багато хто навіть, заявляв, що ось повернуться наші хлопці після перемоги на Донбасі та наведуть у Києві порядок. Тому, побачивши на білбордах молодих чоловіків у камуфляжній формі зі зброєю в руках, люди й сприйняли їх відповідно до очікувань: 39% луцьких виборців підтримали саме кандидатів у камуфляжі. І це – реальність, але – вже та, що в минулому. І мене особисто, і всю партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», не можуть задовольняти результати парламентських виборів ні по округу №22, ні загалом по області. Це результат не лише потреби виборців у змінах і нових пріоритетах, а й у наших власних недопрацюваннях та упущеннях. Знаєте, в суспільстві, як і в подружньому житті, бувають періоди піднесення та спадів. Психологи знають, що, наприклад, кожна сімейна пара з циклічністю в сім років переживає певну кризу стосунків. Не тому, що хтось поганий, а через те, що накопичується якась маса негативу, з’являється деяка втома один від одного і стосунки переходять у критичну фазу, котру треба вміти гідно подолати. Далі йде нормалізація стосунків. Партія «Батьківщина»  саме у цьому році відмітила своє 15-річчя, завершився її другий семирічний цикл, так що все зробимо аби вийти із критичної фази у стосунках з виборцями. Відтак, ми зробили системні висновки та з певним оптимізмом дивимося в майбутнє. І я б не радив скептикам списувати в архів політичну силу, яку очолює Юлія Тимошенко! Саме Юлія Володимирівна стане політиком №1 завтрашнього дня! І чим більше я спостерігаю за  діями Президента, глави уряду, спікера парламенту, тим більше в цьому переконуюся. Не сумніваюся, що й люди з часом утвердяться в думці, що рівних Юлії Тимошенко в умінні керувати державою в Україні немає.

– Пріоритет-2015 уже визначили?

– Будуть вибори до органів місцевого самоврядування. Ніхто не знає, за яким принципом і коли саме, але це відбудеться однозначно! Відтак «Батьківщина» мусить  гідно скласти цей іспит перед громадою та отримати достойний результат.

– Ви сконцентруєте свої зусилля на рівні області чи продовжуватимете працювати в масштабах Луцька?

– Рішення однозначне: буду балотуватися в депутати обласної ради, щоб як голова обласного осередку «Батьківщини» привести до складу нового органу представницької влади Волині справді гідних людей! Повірте, таких серед надійних та перевірених різними життєвими обставинами волинських прихильників Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» в нас достатньо. І кадровий резерв – вагомий.

Розмовляв Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%